Artykuły

Chorzów. Nowy sezon w Teatrze Rozrywki

Premiery broadwayowskiego przeboju "Zakonnica w przebraniu" i czarnej komedii "Kura na plecach" odbędą się w nowym sezonie artystycznym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie - poinformowała w środę jego dyrektor Aleksandra Gajewska.

Chorzowscy artyści przygotują też premierowy koncert sylwestrowy z najpiękniejszymi utworami z filmów oraz kameralny koncert zaduszkowy, a w październiku zaproszą mieszkańców woj. śląskiego do śpiewania śląskich piosenek powstańczych na Rynku w Katowicach.

W ramach trwających obchodów stulecia Powstań Śląskich teatr ogłasza też konkurs na współczesną, premierową piosenkę o tematyce powstańczej w dowolnym gatunku muzycznym. W przyszłym roku odbędą się otwarte przesłuchania zespołów wybranych przez jury w drodze preselekcji, a w 2021 r. odbędzie się koncert finałowy. Premierowe piosenki zostaną wydane w formie pamiątkowego albumu, a laureat otrzyma dodatkowo możliwość nagrania profesjonalnego teledysku.

Teatr przygotował też nową ofertę dla osób niepełnosprawnych. - Chyba jako pierwszy teatr musicalowy w Polsce zaprosimy widzów z dysfunkcją wzroku i słuchu na wybrane spektakle Teatru Rozrywki na Dużej Scenie - zapowiedziała podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Gajewska.

Musical "Zakonnica w przebraniu" powstał na podstawie znanego filmu z 1992 r. z Whoopi Goldberg w roli głównej. Spektakl wyreżyseruje w Chorzowie Michał Znaniecki. Premiera jest planowana na Dużej Scenie w kwietniu przyszłego roku. Z kolei w listopadzie na Małej Scenie Zbigniew Stryj przygotuje premierę czarnej komedii Freda Apke "Kura na plecach".

10. edycja Obserwatorium Artystycznego Entree, które stwarza możliwość realizacji w Teatrze Rozrywki projektów artystów niezależnych i stawiających dopiero pierwsze kroki na swojej drodze artystycznej odbędzie się pod hasłem "W drodze ku Niepodległej".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji