Artykuły

Warszawa. Ponad 10 000 widzów na Letnim Przeglądzie Teatru Dramatycznego

Teatr Dramatyczny zakończył Letni Przegląd, tym samym podsumowując sezon.

W ostatnią niedzielę zakończyliśmy sezon 2018/2019. Zagraliśmy tego wieczoru w ramach Letniego Przeglądu cztery spektakle na naszych czterech scenach. W czasie Letniego Przeglądu odwiedziło nas 10 481 widzów. W całym sezonie zagraliśmy 432 razy, w tym 10 premier - zaprezentowaliśmy klasykę po raz pierwszy w nowych przekładach ("Hamlet" w reż. T. Bradeckiego i "Widok z mostu" w reż. A. Glińskiej), wystawiliśmy nowe adaptacje polskiej ("Dzieci księży" w reż. D. Kopiec) i światowej ("Miłość od ostatniego wejrzenia" w reż. I. Kempy) literatury. Na deskach Sceny im. H. Mikołajskiej odbyła się prapremiera "Fatalisty" (reż. W. Urbański). Zaprezentowaliśmy nowe spojrzenie na klasykę ("Kilka scen z życia" w reż. A. Gryszkówny i "Sen nocy letniej" w reż. G. Máté), a w ramach międzynarodowego projektu Fabulamundi powstały "Smutek i melancholia" (reż. P. Waligórski) oraz "I że cię nie opuszczę" (reż. A. Figura). W sumie nasze spektakle obejrzało ponad 74 000 widzów!

W nowym sezonie wracamy 14 września spektaklem "Widok z mostu" w reż. Agnieszki Glińskiej, a na naszej stronie internetowej można zapoznać się już z repertuarem na wrzesień i październik, w którym między innymi trzy premiery:

PROJEKT LARAMIE

Premiera 20 września, Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Morderstwo, które wstrząsnęło Ameryką.

Po zabójstwie studenta na tle homofobicznym w Laramie, członkowie grupy teatralnej pojawili się w miasteczku i rozpoczęli spotkania z mieszkańcami. Przez ponad rok dokumentowali nie tylko przebieg śledztwa, ale i nastawienie małej społeczności wobec tych wydarzeń. W ten sposób powstała sztuka uznana przez "The New York Times" za jedną z najważniejszych w ostatnich dekadach.

Spektakl należący do gatunku teatru faktu, zaangażowany społecznie powstał w koprodukcji Teatru Dramatycznego i Fundacji Edukacji Teatralnej i Artystycznej, która pragnie uwrażliwiać na niesprawiedliwość, dawać odwagę mówienia głośno o tym, co boli, uczyć tolerancji i tego, jak stawiać czoło mowie nienawiści.

Więcej informacji: http://teatrdramatyczny.pl/projekt-laramie

*

KSIĘŻNICZKA TURANDOT

Premiera 27 września, Scena im. G. Holoubka

Pierwsza feministka i chcący coś sobie udowodnić mężczyzna czy może okrutna księżniczka i dzielny książę? Odwieczna walka płci, która ukazuje człowieka jako pełnego sprzeczności i nie zawsze spełniającego romantyczne wizje miłości.Spektakl oparty na baśni chińskiej, w którym reżyser Ondrej Spišák mistrzowsko bawi się konwencjami teatralnymi, nawiązuje do commedii dell'arte, a nawet do form cyrkowych. Tekst w przekładzie poety Jarosława Mikołajewskiego w pełni oddaje siłę słowa Carlo Gozziego, a improwizacje z humorem odnoszą się do współczesności.

Więcej informacji: http://teatrdramatyczny.pl/ksiezniczka-turandot

*

GROCHÓW

Premiera 11 października, Scena Przodownik

Od warszawskiego Grochowa, przez Polskę, aż po Adriatyk - śmierć przyjaciela staje się początkiem wewnętrznej podróży po wspólnie zwiedzonych światach. To opowieść o powrocie, ale i niemożliwości ucieczki. O życiu, po męsku, bez sentymentu. Spektakl według opowiadania Andrzeja Stasiuka wyreżyserowała uznawana za jedną z najciekawszych postaci teatralnych Agnieszka Glińska.

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Malabar Hotel. Więcej informacji: http://teatrdramatyczny.pl/grochow

O kolejnych planach Teatru Dramatycznego poinformuję Państwa we wrześniu. Korzystając z okazji chciałabym także zapowiedzieć, że w sierpniu będę na urlopie. W sierpniu nieczynne będą kasy Sceny Przodownik oraz Sceny na Woli im. T. Łomnickiego. Kasa w PKiN będzie zamknięta w dniach 1-15 sierpnia, natomiast od 16 do 31 sierpnia będzie czynna codziennie w godzinach 12.00-19.00. Przez całe wakacje można kupować bilety online (bilety.teatrdramatyczny.pl), a także kontaktować się z naszym Biurem Obsługi Widza: bilety@teatrdramatyczny.pl, tel. 22 632 03 70; 721 223 372 (w godz. 9.30-17.00).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji