Artykuły

Łódź. Aktorzy do stolicy

Aktorzy znani z łódzkich scen pracują nad premierami przedstawień w teatrach warszawskich. Widzowie w stolicy zobaczą ich we wrześniu.

9 września w Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się premiera "Prze (d) stawienia" według "Merlina, czyli ziemi jałowej" Tankreda Dorsta, w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. W obsadzie znaleźli się Mariusz Słupiński (do niedawna aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi) oraz Wojciech Zieliński (absolwent łódzkiej szkoły filmowej, którego mogliśmy w Łodzi oglądać na scenie Teatru Studyjnego). "Merlin" Dorsta to historia oparta na motywach legend arturiańskich. W adaptacji sztuki realizowanej na scenie Studio, Duda-Gracz opowiada historię o śmierci legendy świętego Graala.

W zespole warszawskiego Teatru Studio znajduje się zresztą liczna grupa aktorów jeszcze nie tak dawno grających na łódzkich scenach. W Teatrze Studio występują m.in. Aleksander Bednarz (wciąż także w zespole Teatru im. Jaracza), Andrzej Mastalerz, Agata Piotrowska-Mastalerz (kiedyś "Jaracz"), Barbara Lauks (Teatr Powszechny), Izabela Szela (Teatr Studyjny).

Gabriela Muskała [na zdjęciu], znakomita aktorka łódzkiego Teatru im. Jaracza, także 9 września wystąpi w premierze spektaklu "Siostry" Pera Olova Enquista, na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie, w reżyserii Piotra Cieślaka.

Muskała zagra Nataszę. Obok niej wystąpią m.in. Katarzyna Figura, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Joanna Szczepkowska, Piotr Bajor, Maciej Stuhr i Marcin Bosak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji