Artykuły

Wrocław. Rozpoczyna się Festiwal "Strefy Kontaktu" w Teatrze Współczesnym

Inscenizowanych czytań pięciu tekstów, które wzięły udział w konkursie dramatycznym, będzie można posłuchać podczas Festiwal Dramatu Strefy Kontaktu, który od piątku do niedzieli potrwa we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Festiwal jest pokłosiem konkursu dramaturgicznego "Strefy kontaktu", organizowanego od 2015 r. przez Wrocławski Teatr Współczesny oraz miasto Wrocław. - Czytania mają charakter biennale. Organizowane po każdej edycji Konkursu pozwalają nam zapoznać widzów z różnorodnością formalną tekstów nadesłanych na Konkurs i odmiennością języków teatralnych twórców czytań - powiedziała PAP rzeczniczka Wrocławskiego Teatru Współczesnego Tatiana Drzycimska

Uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć i wysłuchać inscenizacji tekstów nagrodzonych przez jury Konkursu: "Poczucie ciągłości" Jacka Bieruta, "Patoformy" Magdaleny Drab, "Nosexnosolo" Agnieszki Jakimiak oraz utworów wybranych przez Komisję artystyczną Teatru Współczesnego: "To, co się już nie stanie" Grzegorza Laszuka i "Cyber egg" Małgorzaty Szczerbowskiej.

Wrocławski teatr zaprosił do udziału w realizacji tekstów także inne polskie sceny, w tym Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Polski w Podziemiu, Teatr Współczesny w Szczecinie czy Komuny Warszawa. Tegoroczne czytania przygotowali Anna Augustynowicz, Agnieszka Jakimiak, Mirek Kaczmarek, Szymon Kaczmarek, Norbert Rakowski i Marzena Sadocha.

Festiwal rozpocznie w piątek impreza towarzysząca - performans teatralny "Dosłownie fizyczny skurcz serca" oparty na korespondencji patrona Wrocławskiego Teatru Współczesnego Edmunda Wiercińskiego i jego żony Marii w wykonaniu aktorów WTW.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji