Artykuły

Olsztyn. W sierpniu w Teatrze im. Jaracza premiera "Panien z Wilka"

Po raz pierwszy od lat aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie będą mieć krótsze wakacje, bo w sierpniu zaproponują widzom premierowy spektakl "Panny z Wilka". Sztukę wyreżyseruje Krzysztof Rekowski, a premierę zaplanowano na 24 sierpnia.

- Faktycznie, od lat sezon artystyczny w Teatrze im. Jaracza rozpoczynał się dopiero we wrześniu. W tym roku jednak już w sierpniu będziemy proponować widzom premierowy spektakl- "Panny z Wilka"według Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego- powiedział PAP rzecznik Teatru Maciej Lewandowski.

Dodał, że ta nowa inicjatywa, to wyjście naprzeciw widzom, zarówno mieszkańcom jak i turystom, odwiedzającym latem Olsztyn.

- Olsztyn to wspaniałe miejsce do wypoczynku, można w nim korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu, plażować nad licznymi jeziorami a my wychodzimy jeszcze z propozycją teatralną i zapraszamy widzów, by w letnie wieczory odwiedzili także teatr. Naszym zdaniem to znakomita propozycja także dla mieszkańców, którzy spędzają lato w mieście- powiedział Lewandowski.

Przez ostatnie lata Teatr im. Jaracza proponował widzom na plaży miejskiej Ukiel spektakle w formie zapisu filmowego. Były to najpopularniejsze sztuki grywane w minionym sezonie. Teatralne kino można było oglądać siedząc na leżakach lub na kocach na piasku. Filmowe spektakle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem- ocenił Lewandowski.

Spektakl "Panny z Wilka", do którego próby trwają już od maja, opowiada historię Wiktora Rubena, zarządcy niewielkiego folwarku, który po śmierci swojego bliskiego przyjaciela postanawia wrócić w rodzinne strony.

Jedzie na wieś do willi Wilko, gdzie przed laty był korepetytorem jednej z panien. Ślady upływu czasu dostrzega nie tylko w folwarku, ale przede wszystkim na twarzach zamieszkujących folwark kobiet. A te bardzo się zmieniły przez 15 lat nieobecności Wiktora. Wspomina dawne beztroskie czasy, kiedy to każda z panien podkochiwała się w nim skrycie. Spotkanie z kobietami, które niegdyś go fascynowały, przywołuje wspomnienia i wywołuje refleksje nad przemijającym życiem. Spektakl jest nostalgiczną wędrówką w poszukiwaniu straconej młodości, ulotnych wspomnień i żalu za tym co bezpowrotnie przeminęło.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji