Artykuły

Opole. Opolski teatr lalek na międzynarodowym festiwalu

"Zraniony jeleń", spektakl OTLiA, został zaproszony do Białegostoku na 3. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy lalek".

Opolskie przedstawienie to autorska interpretacja "Poety w Nowym Jorku" Federica Garcii Lorki, jednego z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich pisarzy XX wieku. Opolanom jego twórczość przybliżył Joan Baixas, wybitny katalonski reżyser, malarz, aktor i lalkarz. W,.Zranionym jeleniu" wykorzystuje animacje i rożneformy plastyczne. Spektakl współtworzy także - grana "na żywo" - muzyka Marcina Mirowskiego. Przedstawienie adresowanejest do widzów dorosłych i młodzieży (od 15 lat). A ideą białostockiego festiwalu jest właśnie przełamywanie stereotypów dotyczących postrzegania teatru lalkowego jako adresowanego wyłącznie do dzieci.

Do Białegostoku zjechały spektakle prezentujące najbardziej wartościowe zjawiska i trendy we współczesnym teatrze lalkowym dla dorosłych. Oprócz Polski na festiwalu, który potrwa do 22 czerwca, swoje przedstawienia pokażą m. in. artyści z Czech, Węgier, Grecji, Izraela i Japonii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji