Artykuły

Kielce. Trwa plebiscyt o Dziką Różę

Powoli zbliżamy się do końca 27 Plebiscytu Publiczności o "Dziką Różę". Widzowie wybierają w nim najlepszych aktorów oraz najciekawszy spektakl kończącego się sezonu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Widzowie mogą głosować do 15 czerwca poprzez wrzucenie wypełnionego kuponu do urny w teatrze (każdy ma prawo do jednego głosu) lub przez teatralnego Facebooka. Urna do głosowania jest dostępna w kasie teatru od godziny 10 do 18 a także we foyer od godziny 18 do pół godziny po zakończeniu każdego spektaklu. Aby kupon był ważny musi zostać opatrzony imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu osoby głosującej.

Swojego ulubieńca wybierają także czytelnicy "Echa Dnia", głosowanie na portalu echodnia.eu, które potrwa do 14 czerwca, do godziny 12.

Zwycięzców plebiscytu poznanym na gali w niedzielę, 16 czerwca, poprowadzi ją Krzysztof Łobodziński. Gwiazdą wieczoru będzie Daniel Spaleniak. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. Piosenkę "BackHome" można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu "Elementary", a "Dear love of minę" w produkcji Netflixa "Ozark", "Why" oraz "Night" rozbrzmiewają w amerykańskim serialu "The Path".

Dzisiaj "Dzika kaczka"

Dzisiaj na scenie o godzinie 19 "Dzika kaczka" [na zdjęciu] w reżyserii Franciszka Szumińskiego. Gregers Werle wraca po latach do rodzinnego domu, gdzie spotyka dawnego przyjaciela Hjalmara Ekdala. Szybko orientuje się, że życie Hjalmara, jego rodzina i cała rzeczywistość, w której tkwi, jest "zbudowana na kłamstwie", z którego on - Gregers może spróbować go wydobyć.

Ibsen, jak sam twierdził, został powołany do stawiania pytań, nie zaś do formułowania odpowiedzi. Jego sztuka, niby groteskowa fantazja lękowa, splata wątki i symbole ściągając bohaterów w nieuniknione. Stawia pytania o postawy życiowe lub wykreowane persony, które umożliwiają uniknięcie konfrontacji ze światem lub drugim człowiekiem. Podważa próby samookreślenia się bohaterów, próby, które również możemy obserwować w dzisiejszym świecie, które prawdopodobnie sami podejmujemy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji