Artykuły

Gdańsk. Szekspir wg Jandy w GTS

Sztukę "Jak wam się podoba" Williama Szekspira wystawi Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl wyreżyseruje Krystyna Janda. Premiera przedstawienia odbędzie się 28 czerwca na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

O planowanej premierze poinformował we wtorek rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże Grzegorz Kwiatkowski.

Reżyserująca spektakl Krystyna Janda przyznała, że z komedią Szekspira "Jak wam się podoba" mierzyła się już od dawna. "Najpierw całe lata marzyłam o zagraniu roli Rozalindy, namawiałam na to moich dyrektorów, niestety nie spełniło się to moje marzenie" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie prasowym.

"Uwielbiam tę historię, jej humor, różne sposoby mówienia o miłości, traktowania miłości i związku dwojga ludzi, przez postaci tej sztuki. Radość, kpina, wesołość, prostota, beztroska i młodzieńcze temperamenty, zapisane w tekście, zostawiały zawsze w mojej głowie uwodzące obrazy i wciąż chciałam je ucieleśnić. Teraz mam szansę" - podkreśliła Janda.

Wyraziła nadzieję, że spektakl w jej reżyserii przysporzy "radości i przyjemności także widzom".

"Dużo myślę o muzyce i ruchu w przedstawieniu. Myślę, jak okiełznać i zatrzymać +wiatr+. Spodziewam się przyjemności i z pracy, i z przedstawienia" - nadmieniła Janda.

W spektaklu wystąpią: Katarzyna Dałek, Magdalena Gorzelańczyk, Małgorzata Oracz, Agata Woźnicka, Piotr Biedroń, Jerzy Gorzko, Michał Jaros, Maciej Konopiński, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski, Marcin Miodek, Jakub Nosiadek, Grzegorz Otrębski oraz Jarosław Tyrański.

Scenografię do przedstawienia przygotowuje Magdalena Gajewska, a kostiumy Dorota Roqueplo. Za muzykę i opracowanie muzyczne w spektaklu będzie odpowiadał Mateusz Dębski, a za ruch sceniczny Emil Wesołowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji