Artykuły

Warszawa. Teatr Polonia i Och-Teatr grają całe lato

Na scenach Teatru Polonia oraz Och-Teatru sezon trwa przez cały rok. Oba teatry grają w wakacje, całe lato, codziennie - w lipcu i sierpniu ponad 160 spektakli, z czego 49 w plenerze: na Placu Konstytucji i na scenie Och-Grójecka 65.

TEATR W PLENERZE

Teatr Polonia oraz Och-Teatr - dzięki wsparciu m.st. Warszawy - serdecznie zapraszają na spektakle grane w plenerze. Tego lata na Placu Konstytucji między 10 a 31 lipca pokazane zostaną 23 przedstawienia. Zagramy lubiane tytuły dla dorosłych Flamenco namiętnie, Związek otwarty i Lament na Placu Konstytucji (na zdjęciu) oraz spektakle dla dzieci i młodzieży - Czerwony Kapturek oraz 2 000 000 kroków.

W sierpniu spektakle plenerowe grane będą na scenie Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem codziennie od 1 do 21 sierpnia (z wyłączeniem 15 sierpnia). W sumie pokazanych zostanie 26 przedstawień, wśród nich propozycje dla dorosłych i dla dzieci. Rodziców z dziećmi w wieku 1-3 lat zapraszamy serdecznie od 16 do 18 sierpnia na nieprezentowany dotąd w Warszawie spektakl Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie - Przebieranki. To przedstawienie najnajowe, inicjacyjne, zapraszające małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać.

Planujemy pokazać letnie spektakle grane w przestrzeni miejskiej, jak co roku, około 15 tys. widzów, a dodatkowo przyciągnąć nowych wielbicieli sztuki teatru. Na wszystkie spektakle plenerowe, jak zawsze, wstęp wolny!

LATO W TEATRZE POLONIA

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia to przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar. Będzie można zobaczyć spektakle, które miały premierę w mijającym sezonie: Mój pierwszy raz w reż. Krystyny Jandy, Krzesła z Ewą Szykulską i Leonem Charewiczem, Wanię, Sonię, Maszę i Spike'a (z m.in. Ewą Błaszczyk i Wojciechem Zielińskim), Boże mój! w reż. Andrzeja Seweryna i muzyczny spektakl Almodovaria ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń.

Ponadto wiele ciekawych tytułów: Danuta W. w adaptacji i wykonaniu Krystyny Jandy, obsypane nagrodami Zapiski z wygnania, Piękny nieczuły z Natalią Sikorą i Pawłem Ciołkoszem w obsadzie, Seks dla opornych i jego kontynuacja Raj dla opornych czy Konstelacje z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim.

LATO W OCH-TEATRZE

W wakacje Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy i zabarwione uśmiechem oraz wzruszeniem inscenizacje tekstów dramatycznych. W lipcu wznawiamy spektakl Biała bluzka wg opowiadania Agnieszki Osieckiej, który pokażemy dwukrotnie. Świeżo po premierze pokażemy 8 kobiet w reż. Adama Sajnuka - spektakl, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie, z komedią i melodramatem.

Poza tym będzie można zobaczyć m. in. spektakle: Bal manekinów z Maciejem Stuhrem w roli głównej, jedną z najzabawniejszych fars na świecie - Pomoc domową, Wąsy grane przez aktorów Teatru Montownia wszystkim "wąsatym na ciele i umyśle" czy Udając ofiarę w reż. Krystyny Jandy, a w sierpniu po raz setny Prapremierę dreszczowca.

SPEKTAKLE PLENEROWE

PRZEBIERANKI

Marta Łągiewka, Maja Bartlewska

Reżyseria: Marta Łągiewka, Maja Bartlewska

Występują: Maja Bartlewska, Marta Łągiewka

Produkcja: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie

Przebieranki to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać. Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde? Na te i inne pytania mały widz znajdzie odpowiedź poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu. Spektakl rekomendowany dla dzieci od 1. do 3. roku życia.

Och-Grójecka 65 | 16.08, godz. 17:00

Och-Grójecka 65 | 17-18.08, godz. 11:00 i 17:00

--

FLAMENCO NAMIĘTNIE

Występują: Anna Iberszer - taniec flamenco, Magda Navarrete - śpiew, Andrzej Lewocki - gitara, Marek Fedor - instrumenty perkusyjne

Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach - od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Plac Konstytucji | 10-12.07 , godz. 17:00

Och-Grójecka 65 | 19-25.08, godz. 17:00

--

CZERWONY KAPTUREK

Jan Brzechwa

Reżyseria: Adam Biernacki

Występują: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Jarosław Sacharski

Czerwony Kapturek to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że znajdując się nawet w najgorszej opresji, zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać, a wpadające w ucho piosenki dodają mu bajkowego nastroju, za którym chyba każdy z nas tęskni w codziennym życiu.

Plac Konstytucji | 13-16.07 | godz. 17:00

Plac Konstytucji | 28.07 | godz. 15:00 i 17:00

--

2 000 000 KROKÓW

Piotr Rowicki

Reżyseria: Przemysław Jaszczak

Występują: Krystyna Janda (głos Matki), Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski, Janusz R. Nowicki

Była sobie dziewczynka. Ani mała ani duża - w sam raz. Tak jej się przynajmniej wydawało. Miała na imię Lidka i bardzo tego imienia nie lubiła. Nie lubiła też zup, deszczu i szurających kapci swojego nieco zwariowanego dziadka. Nie lubiła kiedy ciągle sprawdzał pogodę, chociaż nigdy nigdzie nie wychodził. Ale najbardziej nie lubiła kiedy jej mama wyjeżdżała. Lubiła za to, kiedy mama wracała. Najpierw raz na miesiąc, później raz na dwa miesiące, a w końcu tylko na święta. Lubiła myśleć o mamie przed snem, a potem śnić o niej i budzić się z myślą, że jest obok. Ale mama była w Bergamo, we Włoszech, dwa miliony kroków stąd. Poznajcie niezwykłą historię życia zwariowanej Lidki, jej podróży i zakochanego w dziewczynie Adriana.

Plac Konstytucji | 17-21.07, godz. 17:00

Och -Grójecka 65 | 12-14.08, godz. 17:00

--

LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI

Krzysztof Bizio

Adaptacja i opieka artystyczna: Krystyna Janda

Występują: Barbara Wrzesińska, Maria Seweryn/Katarzyna Maternowska, Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska

Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, ale nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, lecz prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle.

Plac Konstytucji | 26-27.07, godz. 17:00

Plac Konstytucji | 29-31.07, godz. 17:00

Och-Grójecka 65 | 1-2.08, godz. 17:00

--

ZWIĄZEK OTWARTY

Franca Rame i Dario Fo

Reżyseria: Krystyna Janda i Maria Seweryn

Występują: Weronika Nockowska, Otar Saralidze

Farsa. Komedia dell'arte. Tekst o małżeństwie napisany przez małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył Związek otwarty wraz z żoną, Francą Rame. Był on pisany "na ulicę", dla tzw. teatru ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy "nowoczesny" związek otwarty to związek wolnych - tzn. niewiernych sobie - małżonków.

Plac Konstytucji | 22-25.07, godz. 17:00

Och-Grójecka 65 | 5-8.08, godz. 17:00

--

JAŚ I MAŁGOSIA

Jan Brzechwa

Reżyseria: Adam Biernacki

Występują: Krystyna Janda (głos), Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Kacper Matula, Jacek Knap/Jarosław Sacharski

Każda historia ma swój początek... i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek - to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę w mistrzowskim zapisie Jana Brzechwy. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

Och-Grójecka 65 | 9-11.08, godz. 17:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji