Artykuły

Toruń. Lato z Teatrem Horzycy

Na cztery miesiące Teatr Horzycy zagości na Bydgoskim Przedmieściu. Zaproponuje jego mieszańcom udział w zajęciach pt. "Mazagan - inspiracje". Teatr ma też propozycję dla mieszkańców starówki.

- Będziemy słuchać opowieści mieszkańców Bydgoskiego, ich osobistych historii związanych z domem, wspólnotą, migracją - mówi koordynująca program pt. "Mazagan - inspiracje" Katarzyna Jankowska.

Z torunianami rozmawiać będą animatorzy związani z Teatrem Horzycy i artyści plastycy. Zasłyszane na Bydgoskiem opowieści mają stać się inspiracją do stworzenia trzech instalacji plastycznych, które staną na trzech podwórkach. Powstanie też tematyczna aplikacja mobilna na telefony. Na finał programu na każdym z trzech wybranych podwórek Teatr Horzycy przedstawi spektakl "Mazagan. Miasto" [na zdjęciu] w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Z teatralnego lamusa

Druga letnia propozycja teatru, rodzinne warsztaty artystyczne pt. "Kolaże", zaadresowana jest do mieszkańców starówki. Spotkania, na które organizatorzy zapraszają do Teatru Horzycy dzieci z rodzicami lub dziadkami, odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w dwóch turach - lipcowej i sierpniowej. - Nawiązując do jubileuszu stulecia polskiego teatru w Toruniu wykorzystamy teatralne archiwum, stare rekwizyty i kostiumy, a także wspomnienia uczestników naszych zajęć - informuje koordynatorka "Kolaży" Katarzyna Pagowska.

- Historie teatralne i rodzinne mają nas zainspirować do stworzenia prac plastycznych. Z nich powstaną karty do gry, podobnej trochę do popularnej karcianki "Dixit". Zapisy na zajęcia przyjmowane są mailowo pod adresem edukacja@teatr.torun.pl.

Od 8 do 21 lipca "u Horzycy" potrwają warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 16-19 lat.

Kogo kręci YouTube?

Tematem będzie tworzenie filmów do serwisu YouTube i krytyczne przyjrzenie się tej popularnej wśród młodych twórczej aktywności.

- Zastanowimy się, jak YouTube wpływa na nasze wybory i marzenia - zapowiada koordynująca warsztaty Katarzyna Peplińska-Pietrzak.

Oczywiście, nie będą to debaty, ale zajęcia praktyczne - teatralne, filmowe, muzyczne prowadzone m.in. przez aktorów Tomasza Mycana i Wojciecha Jaworskiego. Efektem ma być spektakl dwukrotnie pokazany na Scenie na Zapleczu. Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 19 czerwca (formularz zgłoszenia na stronie internetowej Teatru Horzycy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji