Artykuły

Warszawa. Spektakl w słuchawkach. Premiera w Teatrze Guliwer

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na wyjątkowy spektakl "Bromba i Inni", który zostanie przygotowany specjalnie z uwzględnieniem możliwości, jakie stwarza usytuowanie widza w środku akcji, czyli użycia techniki nagrań binauralnych.

"Bromba i Inni" to pomysł na zrobienie słuchowiska performatywnego. Słuchowisko odbywać się będzie "na żywo" przy użyciu techniki nagrań binauralnych.

Dzięki tej technice i odbiorowi dzieła przez słuchawki (każda osoba na widowni otrzyma słuchawki) widz/słuchacz będzie mógł znaleźć się w środku akcji, jakby wkroczył do świata wydarzeń i znajdował się obok pomiędzy postaciami, jakby był niemym bohaterem świata przedstawionego. Sfera wizualna przedsięwzięcia będzie dodatkową atrakcją (opracowanie scenograficzne), ale nie warunkiem koniecznym do uczestnictwa w odbiorze dzieła, dlatego "Bromba i Inni" jest projektem przyjaznym osobom niewidomym i słabowidzącym.

Dziwność - co to takiego? Czy dziwność gryzie ostrymi zębami i drapie pazurami? A może jest cichutka, płochliwa, nieśmiała i chowa się za firaną, albo w szafie? Czy jest wysoka, czy niska? A może dziwność jest mężczyzną? Czy ma kolor skóry? A może w ogóle nie ma skóry? I kto w ogóle jest dziwny? A przede wszystkim, czy dziwność można zmierzyć? Bardzo dużo trudnych pytań, a to wszystko w towarzystwie stworzeń z książki Macieja Wojtyszki pt. "Bromba i Inni".

Przedstawienie "Bromba i Inni" także jest trochę dziwne, bo to jest przedstawienie do słuchania. Za pomocą pewnego wynalazku, być może uda się usłyszeć światy, o których na co dzień nawet nie wiemy, że istnieją. Bo się wstydzą, albo trochę boją pokazać, albo bo są tak malutkie, że ich nie widać. Z pomocą techniki nagrań binauralnych, skonstruowaliśmy specjalne uszy, które dzięki swojej wrażliwości pomogą usłyszeć to, co normalnie jest niesłyszalne.

Po spektaklu zapraszamy na 15- minutowe spotkanie sensoryczne!

Wiek: od lat 6

Czas trwania: ok. 40 minut bez przerwy + 15 minut spotkanie sensoryczne

Premiera: 14 czerwca 2019

Partnerem spektaklu jest Fundacja Kultury Bez Barier.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji