Artykuły

Łódź. Paulina Walendziak nagrodzona

Aktorka wygrała V Festiwal Debiutantów "Pierwszy kontakt". Główną nagrodę aktorską przyniosła jej rola Iris w "Otchłani" w reż. Mariusza Grzegorzka, zrealizowana w Teatrze im. Jaracza.

Jury swój jednogłośny werdykt uzasadniło: "za brawurową, olśniewającą kreację łączącą ultrawyrazistą formę z niezwykłą wrażliwością i odwagą". Jurorkami tegorocznego festiwalu były: Maria Peszek, Dorota Buchwald i Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Paulina Walendzak jest absolwentką Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, od kilku miesięcy związaną etatowo z Teatrum im. Jaracza. Utalentowana aktorka występuje również w głównej roli w "Lwie na ulicy" i w "Czarownicach z Salem" (oba spektakle w reżyserii Mariusza Grzegorzka) i jako Polly w "Operze za trzy gorsze" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Laureatkę można będzie zobaczyć w kreacji, która przyniosła jej zwycięstwo 14, 15 i 16 września na Scenie Kameralnej, a jako Polly w "Operze" już 5 czerwca.

Podczas Festiwalu Debiutantów "Pierwszy kontakt" pokazano sześć najciekawszych polskich przedstawień młodych reżyserów oraz dziewięć znakomitych debiutów aktorek i aktorów. W tym roku edycja odbyła się pod hasłem "Krzyk".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji