Artykuły

Warszawa. Improwizowane bajki dla dorosłych Rafała Rutkowskiego

Aktor teatralny i filmowy, popularyzator one-man-shows Rafał Rutkowski przedstawi - z towarzyszeniem Jazz Bandu - improwizowane bajki dla dorosłych. Jednorazowy spektakl odbędzie się 31 maja w klubie Six Seasons - World Orchestra House w Warszawie.

"Niecodzienny wieczór, który nigdy więcej się nie powtórzy! Rafał Rutkowski z pomocą publiczności opowie bajkę, do której Grzech Piotrowski z pomocą publiczności skomponuje muzykę. Słowo i dźwięk, które zabrzmią tylko ten jeden raz w Six Seasons - World Orchestra House w Warszawie" - poinformowała PAP specjalistka ds. public relations Hanna Białoń.

"Historia, która może powstać tylko w kreatywnych głowach aktora, jazzmana, ze znaczącym wsparciem publiczności, poczucia humoru i wina!" - napisała w zapowiedzi występu.

Rafał Rutkowski jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Pełni obowiązki dyrektora artystycznego stołecznego Teatru Montownia. Na stałe jest związany z warszawskimi teatrami Krystyny Jandy oraz z Teatrem Komedia.

Występował m.in. w serialach "Daleko od noszy" i "Przepis na życie". Znany jest także z występów solowych. Spopularyzował w Polsce gatunek one-man show. Regularnie występuje w klubach w całej Polsce oraz na galach stand-up comedy.

Grzech Piotrowski (ur. w 1974 r.) jest kompozytorem, saksofonistą i producentem muzycznym. Jest twórca międzynarodowej formacji World Orchestra Grzech Piotrowski, a także organizatorem siedmiu festiwali. Są to: Wschód Piękna (Warmia), Jazztival, World Orchestra Camp - Toscania, WO Festival w Ufa, WO Festival Cabo Verde, Ecofonia (Jasiel).

Od 2019 r. współtworzy klub Six Seasons - World Orchestra House w Wilanowie.

Jego muzyka balansuje na krawędzi jazzu, folkloru, nu impresjonizmu, muzyki filmowej. Często współpracuje z LRK Trio z Moskwy, Theodosii Spassovem, Bulgarian Voices Angelite, Eivindem Aarsetem, Terje Isungsetem.

Jest laureatem szeregu nagród: Grand Prix na festiwalu Jazz Hoeilaart 1997 r. (Belgia), Grand Prix Jazzu nad Odrą, I miejsce na Jazz Juniors w Krakowie, Grand Prix Pomorskiej Jesieni Jazzowej, Grand Prix na festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie za muzykę do sztuki "Saksofon Basowy". Był trzykrotnie nominowany do Fryderyków za płytę "World Orchestra" (2012).

Współtworzy norweskie formacje: Karuzela Group, Serum, NorPol Bridge (z Arildem Andersenem i Jonem Charistensenem).

Jest twórcą muzyki teatralnej (do 10 spektakli Teatru Polskiego Radia) i filmowej (m.in. "Underdog", 2019 i "Powiedz to Gabi", 2002). Działa też jako producent muzyczny (kilkanaście koncertów dla TVP), wydawca (Alchemik Records) i sideman.

Jego World Orchestra "wymyka się z ram i standardów". "To muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Jej muzyka jest opisywana przez krytyków i słuchaczy jako >>język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności<<" - napisano w materiałach prasowych.

"Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna" - podkreślono. World Orchestra to zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową.

Spektakl jest adresowany do widzów dorosłych. Początek występu 31 maja o godz. 20 w Six Seasons przy ul. Klimczaka 15 w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji