Artykuły

Warszawa. Uwaga, okazja! Teatr za grosze

W sobotę 18 maja teatry w całej Polsce po raz piąty zagrają "za grosze". Do akcji przyłączyło się też kilkanaście scen w Warszawie, m.in. Teatr Polski, Żydowski i Narodowy.

18 maja obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji - już po raz piąty - blisko 100 teatrów z 40 polskich miast weźmie udział w akcji "Bilet do teatru za grosze". To nie lada okazja, biorąc pod uwagę ceny biletów na spektakle w Warszawie, które często przekraczają kwotę 100 zł.

DO 24 MAJA

Sprzedaż biletów w ramach akcji - prowadzona tylko w kasach - rozpocznie się 18 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień - aż do 24 maja. W ten sposób organizator - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego - chce przypominać, że w teatrze "grosze grają rolę". Z badań prowadzonych przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej wynika bowiem, że każde 100 groszy przeznaczone na działalność teatru, przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym działa dany teatr.

Chcemy pokazywać "czarno na białym", że teatr nie jest obciążeniem, że teatr może się opłacać - podkreślają organizatorzy akcji.

CO ZOBACZYMY W WARSZAWIE?

W ramach akcji w stolicy zobaczymy kilkanaście spektakli, granych na różnych scenach. Są wśród nich zarówno klasyczne dramaty (np. "Kordian" Teatru Narodowego), sztuki współczesne ("G.E.N. TR Warszawa, "Trzecia pierś" Teatru Współczesnego), komedie ("Trema" Teatru Komedia), musicale ("Kobiety na skraju załamania nerwowego" Teatm Rampa), jak i spektakle dla dzieci ("Pchła Szachrajka" Mazowieckiego Teatru Muzycznego, "Krawiec Niteczka" Teatru Lalka).

Akcji "Bilet do teatru za 350 groszy" będzie towarzyszyła internetowa ankieta dotycząca kondycji polskich scen, która od 18 maja dostępna będzie pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w wydarzeniu.

BILET DO TEATRU ZA GROSZE

Pomysł akcji powstał w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

18 MAJA

Teatr Lalka "Krawiec Niteczka"

Teatr Żydowski "Oberża pod złotym rogiem"

Teatr Współczesny "Trzecia pierś"

Teatr Powszechny "Lawrence z Arabii"

Teatr Ochoty "Życie jest piękne"

Mazowiecki Teatr Muzyczny "Pchła Szachrajka"

*

19 MAJA

Teatr Lalek Guliwer "Królewna Logorea i niedźwiedź"

Teatr Polski "W oczach Zachodu"

*

20 MAJA

TR Warszawa "G.E.N."

*

21 MAJA

Teatr Narodowy "Kordian"

*

22 MAJA

Teatr Komedia "Trema"

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza "Trans-Atlantyk"

Teatr Studio "Żaby"

*

23 MAJA

Teatr Dramatyczny "Plastiki"

24 MAJA

Teatr Rampa "Kobiety na skraju załamania nerwowego"

Teatr Syrena "BEM! Powrót Człowieka-Armaty"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji