Artykuły

Polskie Radio. Słuchowisko "Nieodwołalne" na scenie teatralnej Trójki

14 kwietnia o godz. 20.05 w radiowej Trójce odbędzie się emisja słuchowiska "Nieodwołalne" w reż. Sebastiana Konrada.

- Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że za dwa dni odbędzie się twój pogrzeb? Oczywiście, parsknąłbyś śmiechem, ale czy po chwili nie zacząłbyś się zastanawiać, jaki w tym wszystkim sens? I dlaczego właśnie Ty? Słuchowisko "Nieodwołalne" opowiada o człowieku, który do ostatniej chwili wierzy, że to żart. Czy rzeczywiście? A może to największa szansa? Przekonaj się. Posłuchaj - mówi Sebastian Konrad, reżyser spektaklu "Nieodwołalne", który zostanie wyemitowany premierowo w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

Poeta i dramatopisarz Jarosław Jakubowski zaadaptował dla Sceny Teatralnej Trójki swoje opowiadanie pod tytułem "Pogrzeb". Słuchowisku nadał tytuł bardziej uniwersalny - "Nieodwołalne". Reżyserii podjął się aktor - Sebastian Konrad, który główne role powierzył Dorocie Landowskiej i Mariuszowi Bonaszewskiemu. - Wzięli oni zarazem udział w swoistej psychodramie, gdyż grają oni małżeństwo, którym są prywatnie - mówi Barbara Marcinik z radiowej Trójki.

Choć tytuł słuchowiska nie nastraja optymistycznie, jest ono groteskową przypowieścią, a tej towarzyszy "czarny humor". Twórcy podkreślają, że "Nieodwołalne" ma charakter pokoleniowy, ale ma też wymiar uniwersalny.

Słuchowisko ma "obsadę marzeń" - w rolach drugoplanowych zgodzili się wystąpić: Irena Jun, Krzysztof Kowalewski oraz Adam Ferency. Natomiast w roli autorki opracowania muzycznego zadebiutowała na Scenie Teatralnej Trójki Olena Leonenko-Głowacka.

Jarosław Jakubowski - "Nieodwołalne": reżyseria - Sebastian Konrad; opracowanie muzyczne - Olena Leonenko-Głowacka; reżyseria dźwięku - Paweł Szaliński. Występują: Mariusz Bonaszewki, Dorota Landowska, Adam Ferency, Jakub Strach, Krzysztof Kowalewski, Irena Jun, Zbigniew Dziduch, Dariusz Biskupski; opracowanie artystyczne: Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

Emisja w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji