Artykuły

Gliwice. Dwie Nominacje do nagrody Złotej Maski dla Teatru Miejskiego

Teatr Miejski w Gliwicach został nominowany w kategoriach aktorskich. To nasza, pierwsza nominacja do Złotych Masek - informuje teatr.

W obecnej - 51. edycji do Nagrody teatralnej "Złote Maski" w województwie śląskim kandydują przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. Przedstawienia oceniane były w ośmiu kategoriach.

Nominacje dla Teatru Miejskiego w Gliwicach przyznano w kategoriach:

AKTORSTWO - ROLA MĘSKA

Mariusz Ostrowski za rolę Zdzisława Najmrodzkiego w spektaklu "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach" w reżyserii i według scenariusza Michała Siegoczyńskiego.

AKTORSTWO - ROLA WOKALNO-AKTORSKA

Mariusz Kiljan za rolę Sergieja Sznurowa w spektaklu "Miłość w Leningradzie" w reżyserii i według scenariusza Łukasza Czuja.

- I Kiljan, i Ostrowski to niepokojąco skuteczni teatralni wyjadacze trzymający publiczność na krótkiej smyczy od początku do końca spektaklu. Obydwaj, choć każdy na swój własny sposób, mają wyjątkową teatralną elan vital - napędową siłę, której szczodrze użyczają obydwu znakomitym spektaklom, w których stworzyli role nominowane do nagrody Złota Maska. Ale powiedzmy sobie szczerze, że i bez tych nominacji, bez tych nagród ich role są po prostu esencją dobrego aktorstwa - krwistego, zawadiackiego, uwodzicielskiego, zapadającego na długo w pamięć widza. Dlatego trudno było się nie spodziewać tych nominacji i nie są dla mnie zaskoczeniem, ale przecież bardzo się z nich cieszę, a przede wszystkim dziękuję chłopakom, że pokazali na naszych deskach taką klasę. - powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

"Miłość w Leningradzie" będzie można zobaczyć w marcu (21, 23, 24.03) na chwilę przed wyjazdem na Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (28, 29.03).

"Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach" do zobaczenia w kwietniu (13, 14, 16.04).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji