Artykuły

Wrocław. "Spowiedź chuligana. Jesienin" na Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich

Andrzej Grabowski po raz pierwszy zaprezentował swój monodram "Spowiedź chuligana. Jesienin" ponad ćwierć wieku temu. Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza i inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim. Spektakl po raz pierwszy nowej odsłonie podczas Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich.

"Spowiedź chuligana. Jesienin" to zabarwiona czarnym humorem, poetycka opowieść o życiu artysty. Podstawą monodramu stały się wiersze jednego z największych XX-wiecznych poetów - Sergiusza Jesienina. Barwna i tragiczna biografia rosyjskiego "poety przeklętego", odbita w jego twórczości, jest niemal gotowym scenariuszem teatralnym czy filmowym.

Do literackiej legendy przeszły nie tylko historie miłosne Jesienina (był pięciokrotnie żonaty, w tym ze słynną tancerką Isadorą Duncan), ale i jego tajemnicza samobójcza śmierć. Twórczość Jesienina, jak jego życie, to zderzenie przeciwności - liryki i sarkazmu, ironii i dziecinnej naiwności, wrażliwości i okrucieństwa. Sielankowe niemal pejzaże, poczucie wolności i piękna otaczającego świata współistnieją z mrocznymi obrazami zatracenia się w pijaństwie i rozczarowania życiem, zwiastującymi katastrofę.

***

FeTA 2019 / "Spowiedź chuligana. Jesienin"

07.04.2019 / niedziela / 17.00 / sala widowiskowa

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji