Artykuły

Bielsko-Biała. Banialuka z nagrodami

Dyrektor Banialuki Lucyna Kozień odebrała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskego nagrody dla swojego teatru w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Teatr Lalek Banialuka poddał ocenie dwa przedstawienia: "Siała baba mak" Krystyny Miłobędzkiej w reż. Jacka Malinowskiego i "Zielony Wędrowiec" [na zdjęciu] w reż. Liliany Bardijewskiej. Oba znalazły się w finale konkursu.

Po raz pierwszy w historii konkursu dwa widowiska tego samego teatru zostały finalistami, co podkreślali jurorzy i organizatorzy konkursu. Nagrodą za udział w finale jest częściowy zwrot kosztów realizacji spektakli.

Ostatnim etapem trwającego niemal rok konkursu była szczegółowa ocena - przez odrębną komisję - wartości artystycznych przedstawień. I w tej dziedzinie Banialuka znalazła się w ścisłej czołówce nagrodzonych otrzymując:

- II nagrodę zespołową dla realizatorów i wykonawców przedstawienia "Zielony Wędrowiec"

- I nagrodę za scenografię do sztuki "Siała baba mak" (Halina Zalewska-Słobodzianek)

- wyróżnienie specjalne - zaproszenie do prezentacji "Zielonego Wędrowca" na scenie Teatru Narodowego w Warszawie (21 października br.)

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 23 czerwca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatora konkursu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji