Artykuły

Katowice. Premiera "Przełamując fale" przesunięta na jesień

Zaplanowana na sobotę w Teatrze Śląskim w Katowicach premiera spektaklu "Przełamując fale", realizowanego na podstawie głośnego filmu duńskiego reżysera Larsa von Triera przez Agnieszkę Lipiec-Wróblewską, została przesunięta na jesień.

- Podjąłem taką decyzję uznając, że obecny kształt artystyczny spektaklu nie spełnia naszych oczekiwań. Biorąc również pod uwagę nieodległe terminy kolejnych premier w naszym teatrze zdecydowałem o przesunięciu tego przedsięwzięcia na jesień - powiedział w piątek PAP dyrektor teatru Robert Talarczyk.

O dokładnej dacie jesiennej premiery teatr poinformuje po ustaleniu nowych terminów z twórcami. Widzów, którzy zakupili bilety na spektakl, prosi o ich zwrot, przepraszając za niedogodności.

Film Larsa von Triera, z Emily Watson i Stellanem Skarsgardem w rolach głównych, miał premierę w 1996 r. Sparaliżowany po wypadku Jan zwalnia swoją młodą żonę z przysięgi wierności; namawia ją, by kochała się z innymi mężczyznami. Kobieta w imię miłości przekracza moralne granice.

Najbliższe planowane premiery w Teatrze Śląskim to spektakl "Rosemary" inspirowany "Dzieckiem Rosemary" Romana Polańskiego, a na zakończenie sezonu planowana jest opowieść o Kurcie Geronie, wybitnym niemieckim aktorze lat 30., który zginął w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji