Artykuły

Busko Zdrój. Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

XII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz rozpocznie się w Busku-Zdroju. Jak zwykle, nie zabraknie gwiazd, a miłośników jazzu z pewnością zainteresuje wspólny recital fortepianowy Adama Makowicza i Leszka Możdżera.

Buski festiwal to największe wydarzenie muzyczne w naszym regionie. Rozpocznie się 1 lipca i potrwa równy tydzień. - Trzymamy się sprawdzonej formuły, która zakłada, że każdego dnia prezentujemy naszej publiczności niezwykłe koncerty - mówi Artur Jaroń, dyrektor festiwalu.

Ze względu na trwający remont domu kultury, w którego sali odbywała się większość koncertów, w tym roku organizatorzy przenieśli festiwal do hali sportowej. Tam właśnie 1 lipca odbędzie się koncert inauguracyjny - będzie to operetka "Ptasznik z Tyrolu" [na zdjęciu] Zellera w wykonaniu solistów i zespołu Teatru Muzycznego w Gliwicach. Wśród gwiazd warto wymienić Sławę Przybylską, Stanisława i Jarosława Drzewieckich, Jerzego Maksymiuka. Miłośników jazzu z pewnością zainteresuje wspólny recital fortepianowy Adama Makowicza i Leszka Możdżera, którzy 4 lipca zaprezentują nam muzyczną "Kolację na cztery ręce". Festiwal zakończy tradycyjna wielka gala operowo-operetkowa z udziałem m.in. Bogusława Kaczyńskiego, Grażyny Brodzińskiej i Małgorzaty Walewskiej. Bilety (w cenie od 30 do 60 zł) oraz karnety (po 150 zł) można już kupować buskim domu kultury (tel. 041 378 23 19 lub e-mail: buskie@wp.pl). Szczegółowy program festiwalu w "Gazecie Co Jest Grane" już 30 czerwca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji