Artykuły

Jelenia Góra. "Łotrzyce" u Norwida

W Teatrze Norwida trwają próby do spektaklu "Łotrzyce" wg Agnieszki Osieckiej w reż. Piotra Bogusława Jędrzejczaka. Premiera 30 marca.

Piotr Bogusław Jędrzejczak (na zdjęciu) wziął na warsztat kolejną sztukę, której bohaterami są prowincjonalni artyści. Tym razem o ich dolach i niedolach opowiemy słowami Agnieszki Osieckiej.

Hala i Wala są wciąż w trasie, śpiewają tam, gdzie da się dotrzeć. Obie po przejściach, obie jednak z marzeniami i obie pod opieką dość szczególnego impresaria. Skoro Osiecka, to, oczywiście, także piosenki. Z muzyką ojca Agnieszki - Wiktora Osieckiego. Napisane specjalnie do tej sztuki. Dlatego znane tylko tym, którzy "Łotrzyce" na którejś ze scen już kiedyś widzieli. Osiecką kochamy od pokoleń i uwielbienie to zdaje się z czasem rosnąć.

A na scenie także Państwa ulubieńcy: Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Mania i nowa w naszym zespole Katarzyna Trzeszczkowska, która szturmem, zwłaszcza po brawurowej roli w "Co widział kamerdyner", zdobywa sobie jeleniogórskich wielbicieli.

Scenografię, kostiumy i wideoklipy do przedstawienia stworzył działający na co dzień w Berlinie Leszek Paul, ruch sceniczny przygotował Karol Miękina, autorem aranżacji piosenek jest świetnie Państwu znany jeleniogórzanin Piotr Michalak, akompaniował zaś aktorkom będzie Wojciech Kroczak, który śpiewające panie również przygotował wokalnie.

Premiera 30 marca w sali na Krótkiej 3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji