Artykuły

Gliwice. Premiera "Tchnienia" w Teatrze Miejskim w piątek

"Tchnienie" Duncana Macmillana w reżyserii Rafała Szumskiego to pierwsza tegoroczna premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach. Widzowie zobaczą spektakl w piątek na Małej Scenie.

- Dwoje ludzi - para, zastanawiają się, czy w dzisiejszym, pełnym zagrożeń świecie, posiadanie potomstwa ma sens. Temat dziecka rozszerza ich relację, dodaje jej kolorów, jakich nie znali - powiedział podczas środowej próby medialnej reżyser Rafał Szumski.

Wystąpią Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski. Grane przez nich postaci, zgodnie z sugestią autora sztuki, noszą ich imiona. Jak zapowiada reżyser, spektakl będzie kameralny, intymny, a jego bohaterowie to ludzie wrażliwi społecznie i empatyczni. - Postaci są zbudowane na bazie kontrastu i aktorzy również są tak dobrani - dodał Rafał Szumski.

Kolejną premierę w Teatrze Miejskim w Gliwicach zaplanowano na Dzień Kobiet, wybierając nieco przekornie "Wieczór kawalerski" Robina Hawdona. Reżyseruje Giovanny Castellanos.

Natomiast w maju widzowie zobaczą w Ruinach Teatru Victoria wyreżyserowany przez Jacka Głomba spektakl na podstawie cyklu Kronik Królewskich Williama Szekspira.

Druga majowa premiera, "Powitanie" według scenariusza i w reżyserii Bartosza Kurowskiego, będzie spektaklem dla dzieci, adresowanym do tych najmłodszych, w wieku 6 - 24 miesiące, i ich opiekunów. Przygotowaniem do spektaklu jest realizowany od lutego cykl warsztatów "Powitanie w teatrze".

Jak poinformowano podczas środowej konferencji, pierwsza premiera gliwickiego teatru w tym sezonie - wrześniowa "Miłość w Leningradzie" w reżyserii Łukasza Czuja, będzie reprezentować Gliwice na 40. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. "To dla nas szczególne wyróżnienie" - podkreśliła rzeczniczka teatru Agnieszka Skowronek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji