Artykuły

Białystok. Teatr im. Węgierki zagra w Indiach

Spektakl "Zemsta" Teatru im. Węgierki zostanie zaprezentowany w Indiach. Białostoccy artyści wystąpią na 20. edycji festiwalu "Bharat Rang Mahotsav".

"Bharat Rang Mahotsav" to wydarzenie organizowane od 1999 roku przez National School of Drama w New Delhi. Festiwal powstał w celu wspierania rozwoju teatru w Indiach. Przegląd, który pierwotnie prezentował dzieła najbardziej kreatywnych twórców teatralnych w kraju, stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, goszczącym grupy teatralne z całego świata. Obecnie "Bharat Rang Mahotsav" jest największym festiwalem teatralnym w Azji.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się między 1 a 21 lutego 2019 roku. Do udziału w festiwalu został zaproszony spektakl "Zemsta" Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Premiera przedstawienia w reżyserii Henryka Talara odbyła się w lutym 2018 roku. Reżyserowi zależało na tym, aby jego Fredro był zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny. Główne męskie role grają w spektaklu kobiety, które brawurowo poradziły sobie z powierzonymi im zadaniami aktorskimi. Przedstawienie zaskoczyło widzów i otrzymało pozytywne oceny recenzentów.

- To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że po raz kolejny będziemy mogli promować Białystok i województwo podlaskie poza granicami Polski. Zaproszenie do udziału w festiwalu "Bharat Rang Mahotsav" cieszy tym bardziej, że nasze spektakle ponownie zyskały uznanie indyjskich krytyków. Mamy nadzieję, że także tym razem uda nam się zainteresować tamtejszych widzów polską sztuką teatralną - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Białostoccy aktorzy zagrają "Zemstę" 3 lutego w Kamani Auditorium w New Delhi, a 5 lutego w Dibrugarh (Assam). To już kolejna prezentacja białostockiego teatru w Indiach. W lutym 2016 roku, przedstawienie "Sońka" w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur obejrzeli widzowie 18. Festiwalu "Bharat Rang Mahotsav" oraz festiwalu teatralnego w Bhuvaneswa. Rok temu, artyści z Teatru Dramatycznego zagrali spektakl "Balladyna" w reżyserii Katarzyny Deszcz na 8. Olimpiadzie Teatralnej 2018 w New Delhi i w Mumbaju.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji