Artykuły

Poznań. "Casa Valentina" w Teatrze Wielkim

Sztuka Harvey'a Fiersteina "Casa Valentina" to kolejna propozycja agencji Gruv Art w cyklu "Poznańska Premiera". Zobaczymy ją w przyszły poniedziałek w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Reżyserował Maciej Kowalewski.

Na scenie zobaczymy Marię Seweryn, Joannę Gleń, Piotra Borowskiego, Witolda Dębickiego, Macieja Kosmalę, Mirosława Kropielnickiego, Piotra Machalicę, Rafała Mohra i Cezarego Żaka. Autorem scenogafii jest Arkadiusz Kośmider. Kostiumy zaprojektowała Dorota Raquelpo.

Akcja sztuki, której polskim producentem jest Och Teatr rozgrywa się w roku 1962 w małym hotelu w górach Catskills w Stanach Zjednoczonych. Pensjonat prowadzony przez Ritę i George'a tylko z pozoru jest zwykłym letnim siedliskiem.

W rzeczywistości to miejsce, do którego z całego kraju przyjeżdżają heteroseksualni mężczyźni, którzy ubierają się jak kobiety.

Przebrani, na co dzień stateczni ojcowie i mężowie, czują się tam bezpiecznie. Sielankę przerywa jednak doniesienie na policję o niemoralnym prowadzeniu się.

Sztuka powstała w oparciu o wydarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości. Grana jest z powodzeniem na Broadwayu i w Londynie.

Spektakl, który dozwolony jest dla widzów od lat 12 zobaczymy w poniedziałek 4 lutego o godzinie 17.30 i 20.30. Bilety kosztują od 40 do 140 złotych. Rezerwacja biletów pod adresem: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 618471115.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji