Artykuły

Gorzów Wlkp. Bajka i komedia z Koszalina u Osterwy

Od 2 do 6 lutego Teatr im. Juliusza Osterwy będzie gościł zespół Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina, który zaprezentuje się gorzowskiej publiczności w dwóch odsłonach. Będzie to "Kolacja dla głupca" Francisa Vebera oraz "Kraina śpiochów" Marty Guśniowskiej.

"Kolacja dla głupca" reż. Zdzisław Derebecki

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany "kolacją dla głupca". Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika - wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej - jego "gość" to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre'owi wypada dysk i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre'a w istny wir kłopotów. "Kolacja dla głupca" to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu "Pechowiec" ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.

Terminy spektaklu:

2 lutego godz. 19.00

3 lutego godz. 18.00

"Kraina śpiochów" (na zdjęciu) w reż. Wojciecha Rogowskiego.

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczające, ale przede wszystkim niezwykłe. "Kraina śpiochów" to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

Terminy:

4.02 godz. 9.00 i 11.00

5.02. godz. 9.00, 11.00 i 17.00

6. 02. godz. 9.00 i 11.00

Rezerwacja biletów w Biurze Obsługi Widzów pod numerem telefonu: 95 728 99 39/40.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji