Artykuły

Katowice. Taneczna premiera w Śląskim

Spektakl "Out of Structure" w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej, zrealizowany został w ramach szerszego, edukacyjno-artystycznego projektu "mufmi_Rozbark 2018". Zrodził się on z potrzeby i idei kooperacji Fundacji Wielki Człowiek i Fundacji Rozwoju Tańca Eferte. Premiera 26 stycznia o godz. 19 na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego.

Jej efektem jest reaktywacja działalnościi "mufmi" teatru tańca, który został założony przez Annę Piotrowską w Warszawie ponad 20 lat temu i tam odnosił już swoje sukcesy.

"OUT OF STRUCTURE"

Strukturalno-niestrukturalne poszukiwania cielesne przywiodły reżyserkę ostatecznie do okresu baroku - pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy, bogactwa ozdób, czy symboliki tzw. "perły o nieregularnych kształtach" - barocco. Znaczenie tytułu spektaklu odnosi się do filozofii epoki, w której pojawiły się dwa nurty myślowe, tj. racjonalizm i empiryzm, co przekornie potwierdza, że dwa skrajne nurty uzupełniają się wzajemnie, wypełniając kształt barokowej perły, tworzą porządek i formę spektaklu, mimo pozornych przesunięć poza strukturę. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu łączy się z poznawaniem świata poprzez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu zostały wyłonione spod skóry ciała, spragnionego struktury i organizacji, zblokowanego i zamkniętego w swym niezrozumieniu.

Spektakl realizowany w ramach projektu "mufmi_Rozbark 2018"

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

Wstęp wolny!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy potwierdzenie uczestnictwa na: fundacja@wielkiczlowiek.pl

---

Teatr Śląski - Scena w Galerii

3 Maja 30

40-098 Katowice

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji