Artykuły

Lublin. Próbują "Pinokia" u Osterwy

W Teatrze Osterwy rozpoczęły się próby czytane do premiery "Pinokia" wg powieści Carla Collodiego. Reżyseruje Jakub Roszkowski. spektakl jet adresowany nie tylko do młodych widzów. Premiera w marcu.

Historia Pinokia to historia drewnianego pajacyka, nieznośnego, ciekawego świata, nieustannie składającego obietnice poprawy, którego życie jest wielkim pasmem niezwykłych przygód, uwodzi czytelników od lat i na całym świecie.

Zamknijcie oczy. I wyobraźcie sobie miasteczko. Niewielkie, na pierwszy rzut oka zwyczajne. Ale zamieszkałe - obok ludzi - przez niecne koty i lisy, ptaki-lekarzy, gadające lalki, filozofujące świerszcze i niebieskowłose wróżki. I samotnego Gepetta, który tworzy drewnianego pajacyka. Pajacyka, który ożywa. Pinokia. Wbrew pozorom nie jest to w tak dziwnym miasteczku czymś specjalnie niezwykłym. To co naprawdę w tym świecie wyróżnia Pinokia, to nie jego "drewnianość", nie jego fascynujące przygody, nawet nie rosnący od kłamstw nos, ale jego marzenie. Marzenie o byciu chłopcem. Nie miłym, nie grzecznym. Prawdziwym.

Spektakl dla widzów od 8 roku życia do

Premiera zaplanowana jest na 2 marca 2019 r.

Specjalna oferta dla grup zorganizowanych - Premiera szkolna - 1 marca godz. 9.30 i 12.30.

Spektakle popremierowe:

3 marca | godz. 17.00

5 marca | godz. 9.30, 12:30

6 marca | godz. 9.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji