Artykuły

Poznań. Premiera "Ça Ira" przesunięta na sierpień

Termin prapremiery plenerowego widowiska "Ça Ira" autorstwa Rogera Watersa, w reżyserii i choreografii Janusza Józefowicza, przesunięto z 7 lipca na 25 sierpnia - poinformowali PAP we wtorek organizatorzy imprezy z agencji Viva Art. Nie zmieniło się miejsce spektaklu - tak jak planowano odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Opóźnienie prapremiery spowodowane jest prośbą twórców - Rogera Watersa i Janusza Józefowicza "podyktowaną nowymi pomysłami inscenizacyjnymi". Wiąże się to m.in. z koniecznością wykorzystania dodatkowej trzeciej sceny i zaangażowaniem kolejnych artystów.

- Kluczowa jest dla nas wartość artystyczna widowiska, a na to potrzebny jest czas - mówi współproducent widowiska Marek Szpendowski. Taka zmiana - jego zdaniem - pozwoli na pełną realizację wszelkich dodatkowych założeń choreograficznych i scenograficznych.

- Należy podkreślić, że podczas poznańskiej prapremiery stworzony zostanie format spektaklu, który wystawiany będzie przez kolejne lata na całym świecie, co tym bardziej nakazuje szczególną dbałość o wszelkie elementy widowiska - dodaje producent.

Sprzedaż biletów na "Ça Ira" trwa od 1 marca. Najtańszy kosztuje 30 zł, najdroższy - 500 zł. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność, a osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w prapremierze, mogą zwrócić bilety.

Premiera pierwszej - koncertowej - wersji "Ça Ira" odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Rzymie. Janusz Józefowicz pracuje od początku roku nad plenerową i teatralną wersją "Ça Ira" - prapremiera tej drugiej ma odbyć się w listopadzie w poznańskim Teatrze Wielkim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji