Artykuły

Kraków. List otwarty "Didaskaliów" ws. Instytutu Teatralnego

List otwarty redakcji "Didaskaliów" w sprawie wyniku konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

W dniu 6 grudnia 2018 r. odbyło się drugie posiedzenie Komisji Konkursowej, powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Komisja obradowała w składzie:

1. Agnieszka Komar-Morawska - przewodnicząca Komisji,

2. prof. AT Lech Śliwonik - zastępca przewodniczącego Komisji,

3. Jan Bończa Szabłowski,

4. prof. dr hab. Jarosław Gajewski,

5. prof. IS PAN dr hab. Jagoda Hernik Spalińska,

6. Paweł Królikowski,

7. Maksymilian Rogacki.

Lapidarny komunikat opublikowany na stronie MKiDN informuje, że żadna z przedłożonych ofert nie uzyskała rekomendacji członków komisji, w związku z czym kandydat na dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego nie został wybrany.

W konkursie startowała Dorota Buchwald, która przez ostatnie pięć lat z ogromnym powodzeniem kierowała IT, zyskując powszechne i wielokrotnie deklarowane poparcie środowiska teatralnego. Nie rozumiemy, dlaczego kandydatura Doroty Buchwald nie uzyskała rekomendacji Komisji Konkursowej. Decyzja ta głęboko nas zdumiewa.

W związku z tym, jako członkowie środowiska teatralnego, którym leży na sercu dobro Instytutu Teatralnego i polskiego teatru, domagamy się publikacji programów kandydatów, a od członków Komisji - pisemnego uzasadnienia ich decyzji. Uważamy, że członkowie Komisji powinni wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję, a środowisko teatralne zasługuje na to, by poznać argumenty osób, stanowiących o losie tak ważnej instytucji publicznej.

Anna R. Burzyńska, Marcin Kościelniak, Monika Kwaśniewska, Agnieszka Marszałek, Grzegorz Niziołek, Joanna Targoń

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji