Artykuły

Koszalin. Premiera "Krainy śpiochów" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

Bajka Marty Guśniowskiej "Kraina śpiochów" w reżyserii Wojciecha Rogowskiego wchodzi na afisz Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. To propozycja dla najmłodszego widza. Premierowe przedstawienie w sobotę.

To już tradycja, że w grudniu BTD w Koszalinie zaprasza dzieci na nowy spektakl. najnowszy powstał na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej "Kraina śpiochów".

- Guśniowska współpracuje z większością teatrów lalkowych w Polsce, także z tymi zagranicą, np. w Czechach. Jej sztuki są nagradzane na różnych festiwalach. Pomyślałem sobie, że dlaczego nie sięgnąć do tej literatury, która gości na scenach teatrów lalkowych - powiedział reżyser Wojciech Rogowski.

"Kraina śpiochów" to bajkowa opowieść, której punktem wyjścia są koszmary senne. - Z ich powodu nie wszyscy na dworze królewskim mogą smacznie i długo spać, co jest przyczyną zmartwień Króla Śpiocha. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, postanawia w poszukiwaniu lekarstwa wyruszyć w podróż, która okaże się pełna przygód - zaznaczył Rogowski.

Reżyser dodał, że chce zabrać "najmłodszego widza do krainy bardzo wesołej, bajkowej". Przekaz będzie, jak to określił Rogowski, "bardzo łatwy, prosty, ale też z dużą dawką humoru, by dorośli też się troszeczkę uśmiechnęli". Reżyser podkreślił, że tworząc przedstawienia dla dzieci zawsze myśli o dorosłych.

Sam w spektaklu zagra Króla Śpiocha. Obok niego wystąpią także: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński i Jacek Zdrojewski.

O bogatą scenografię i oryginalne kostiumy zadba Beata Jasionek, o muzykę - Maciej Osada-Sobczyński. Jak zapewniają twórcy spektaklu, "Kraina Śpiochów" widownię zelektryzuje wpadającymi w ucho licznymi piosenkami.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji