Artykuły

Wrocław. Wyniki I etapu konkursu na debiut reżyserski w pantomimie

Propozycje inscenizacyjne czterech reżyserów zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu organizowanego przez Wrocławski Teatr Pantomimy.

Zgodnie z regulaminem KONKURSU NA DEBIUT REŻYSERSKI W PANTOMIMIE w dniu 28. listopada 2018 w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy odbyło się posiedzenie Komisji Artystycznej, która po zapoznaniu się ze złożonymi przez Uczestników egzemplarzami reżyserskimi, dokonała selekcji i podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do II Etapu Konkursu wybranych propozycji inscenizacyjnych.

Skład Komisji Artystycznej:

Zbigniew Szymczyk - dyrektor WTP

Agnieszka Charkot - sekretarz literacka WTP

Artur Borkowski - aktor WTP

Komisja Artystyczna wyłoniła propozycje inscenizacyjne na drodze selekcji w procesie niepunktowanym, biorąc pod uwagę m.in. ich wartość artystyczną, potencjał inscenizacyjny w konwencji pantomimy zespołowej oraz spójność z Regulaminem Konkursu.

Po dyskusji oraz głosowaniu zostały wyłonione cztery propozycje inscenizacyjne zarekomendowane do II Etapu.

Do II Etapu konkursu zakwalifikowane zostały następujące propozycje inscenizacyjne (w kolejności alfabetycznej wg tytułu):

"Dyktator" Łukasza Zaleskiego,

"Dzikie" dzieci Przemysława Jaszczaka,

"Medea" Tomasza Szczepanka,

"Wendy" Grzegorza Simborowskiego.

Każdy z uczestników Konkursu zostanie poinformowany na drodze mailowej i/lub telefonicznej o decyzji Komisji Artystycznej.

Reżyserzy zaproszeni do II etapu zostaną poinformowani o decyzji Komisji telefonicznie. Z każdym z reżyserów zaproszonych do II etapu ustalony zostanie termin spotkania zgodnie z wytycznymi Regulaminu.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego, premiera zwycięzcy konkursu zaplanowana jest na marzec 2019 r.

Obchody 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji