Artykuły

TVP Kultura. Plebiscyt na najlepszy spektakl Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski 2018

Do 2 grudnia na www.tftp2018.tvp.pl można głosować na najlepsze przedstawienie Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski 2018. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 grudnia, a 18 grudnia TVP Kultura wyemituje zwycięski spektakl.

Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski to cykliczne wydarzenie przygotowywane razem z Agencją Kreacji Teatru Telewizji. Zostało zainaugurowane w 2015 roku, gdy świętowano 250-lecie Teatru Narodowego i teatru publicznego w Polsce. W 2018 roku odbywało się ono pod auspicjami jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybrane inscenizacje ważnych polskich dzieł klasycznych lub współczesnych były w TVP Kultura emitowane co miesiąc od marca 2018 (z wakacyjną przerwą). Do 20 listopada zostało zaprezentowanych siedem wyjątkowych i nagradzanych spektakli przygotowanych przez czołowe polskie sceny.

TVP Kultura zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepsze, zdaniem widzów, z emitowanych przedstawień. Głosy można oddawać do 2 grudnia na specjalnej podstronie TVP Kultura - www.tftp2018.tvp.pl . 4 grudnia zostaną ogłoszone wyniki, a zwycięski tytuł zostanie raz jeszcze zaprezentowany na Antenie 18 grudnia 2018 roku.

W plebiscycie bierze udział wszystkie siedem pokazanych spektakli:

1. "ŚLUB", reż. Anna Augustynowicz, koprodukcja Teatru Współczesnego

w Szczecinie i Teatru im. Kochanowskiego w Opolu

Obsypane nagrodami, współczesne odczytanie dramatu Witolda Gombrowicza, które w marcu zainicjowało tegoroczną edycję Festiwalu.

2. "KRAWIEC NITECZKA", reż. Jarosław Kilian, Teatr Lalka w Warszawie

Piękna pochwała tradycji lalkowego teatru oraz hymn na cześć wyobraźni na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego i z muzyką Grzegorza Turnaua.

3. "ZABIJANIE GOMUŁKI", reż. Jacek Głomb, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Błyskotliwa, tryskająca inteligentnym humorem adaptacja powieści "Tysiąc spokojnych miast" Jerzego Pilcha.

4. "WESELE. Wyspiański-Malczewski-Konieczny", reż. Włodzimierz Staniewski, Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice

Niezwykłe widowisko inspirowane "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego i malarstwem Jacka Malczewskiego ze specjalnie skomponowaną muzyką Zygmunta Koniecznego.

5. "BÓG NIŻYŃSKI", reż. Piotr Tomaszuk, Teatr Wierszalin w Supraślu

Poruszający spektakl inspirowany słynnymi "Dziennikami" Wacława Niżyńskiego, który zasłynął jako choreograf i tancerz Baletów Rosyjskich Siergieja Diagilewa.

6. "WSZYSTKO O MOJEJ MATCE", reż. Michał Borczuch, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Pełen czarnego humoru, ironii i groteski osobisty projekt reżysera Michała Borczucha i aktora Krzysztofa Zarzeckiego, a zarazem hołd dla najważniejszych kobiet w ich życiu - matek.

7. "MATKI", reż. Paweł Passini, Teatr Żydowski w Warszawie

Ostatnia inscenizacja Festiwalu - niezwykły spektakl według pomysłu Gołdy Tencer, stawiający trudne, ale ważne pytania o prawdę i tożsamość, odwołujący się do tragicznych historii żydowskich dzieci podczas II wojny światowej.

TVP Kultura zaprasza do głosowania!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji