Artykuły

Częstochowa. "Akompaniator" gościnnie u Mickiewicza

Historię divy operowej i zakochanego w niej pianisty zobaczymy już 10 listopada w Teatrze im. Mickiewicza. W rolach głównych wystąpią Edyta Olszówka i Piotr Polk.

"Akompaniator" to gratka dla wszystkich miłośników twórczości Adama Sajnuka. Na częstochowskiej scenie wyreżyserował on rewelacyjny "Efekt", którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku. Gościnnie mogliśmy oglądać również inne jego realizacje takie jak "Ofiara" czy słynny już "Kompleks Portnoya". Teraz pora na historię divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora - pianisty. Gwiazdę gra Edyta Olszówka, jej wielbiciela - Piotr Polk. - Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Bo to historia zgoła niezabawna. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I to jest początek scenicznego studium szaleństwa, do jakiego może doprowadzić życie w ułudzie żywiące się jedynie wyobraźnią - czytamy w zapowiedzi.

"Akompaniator" będzie grany dwukrotnie - o godz. 16 i 19. Bilety na parter kosztują 60 zł, na balkon - 50 zł. Można o nie jeszcze pytać w kasie przy ul. Kilińskiego 15. Więcej na www.teatrmickiewicza.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji