Artykuły

Częstochowa. Edyta Olszówka i Piotr Polk na scenie teatru

Historię divy operowej i zakochanego w niej pianisty zobaczymy w sobotę 10 listopada w Teatrze im. Mickiewicza. Główne role grają Edyta Olszówka i Piotr Polk. Reżyserem "Akompaniatora" jest dobrze znany w Częstochowie Adam Sajnuk.

"Akompaniator" to gratka dla miłośników twórczości Adama Sajnuka. Na częstochowskiej scenie wyreżyserował on rewelacyjny "Efekt", którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 r. Gościnnie mogliśmy oglądać również inne jego realizacje, jak "Ofiara" czy słynny już "Kompleks Portnoya". Teraz pora na historię divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora - pianisty. Gwiazdę gra Edyta Olszówka, jej wielbiciela Piotr Polk. Co ciekawe, oboje możemy oglądać w niezwykle popularnym serialu "Ojciec Mateusz". Teraz zobaczymy ich na deskach Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Piotr Polk zaprasza do Teatru im. Mickiewicza

- Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Bo to historia zgoła niezabawna. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I to jest początek scenicznego studium szaleństwa, do jakiego może doprowadzić życie w ułudzie, żywiące się jedynie wyobraźnią. Sztuka Anny Burzyńskiej to także niesamowite aktorskie tour de force Edyty Olszówki i Piotra Polka. To nowe wcielenia dwójki znakomitych aktorów - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Częstochowski teatr zaprasza widzów w sobotę 10 listopada. "Akompaniator" będzie grany dwukrotnie - o godz. 16 i 19. Bilety na parter kosztują 60 zł, na balkon 50 zł. Można o nie jeszcze pytać w kasie przy ul. Kilińskiego 15. Więcej: www.teatr-mickiewicza.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji