Artykuły

Kalisz. Premiera "Trójki na głowie"

Już 9 listopada odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego.

Pięć premier zobaczymy na deskach kaliskiego teatru w nowym sezonie. Pierwsza z nich już w piątek, 9 listopada.

- Będzie to adaptacja sztuki "Trójka na głowie" Carstena Brandau'a w reż. Mateusza Przyłęckiego, przeznaczona głównie dla młodego widza, ale nie tylko - mówi Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor TBK.

Jedynka i Dwójka żyją w poukładanym świecie zasad i przepisów. Zgodnie z przyjętym porządkiem Jedynka jest we wszystkim pierwszy, a Dwójka -zawsze drugi. Jasne i sztywne reguły z jednej strony zapewniają im poczucie bezpieczeństwa, z drugiej sprawiają, że ich życie staje się nudne i przewidywalne. W głębi duszy Jedynka i Dwójka marzą o zmianie. Chcą wyrwać się z ustalonego porządku, ale brakuje im do tego odwagi. Wtedy w ich życie z hukiem wkracza szalona Trójka, która gwiżdże na zasady.

Sztuka Carstena Brandaua opowiada o poszukiwaniu równowagi między kontrolowanym porządkiem a twórczym chaosem. To tekst o tym, że żeby być blisko z drugim człowiekiem warto odważyć się na puszczenie kontroli i wyjście ze swojego bezpiecznego, poukładanego świata. To napisana zabawnym językiem, pełna humoru sztuka dla młodszych i starszych widzów.

Spektakl reżyseruje Mateusz Przyłęcki. Zagrają w nim: Ewa Kibler. Jacek Jackowicz i Dariusz Sosiński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji