Artykuły

Bydgoszcz. "Nowowiejski na jazzowo" w Hoffmanie

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy wydała czteropłytowy album pt. "Nowowiejski w wielu wymiarach", zrealizowany w ramach programu Nowowiejski 2017. 26 października o godz. 18, w Salonie Hoffmana odbędzie się jazzowa odsłona albumu.

Album ukazuje szerokie spektrum twórczości Patrona Uczelni - Feliksa Nowowiejskiego, od pieśni poprzez utwory chóralne, wokalno-instrumentalne, wszystkie cztery koncerty organowe do jazzowych opracowań 10 pieśni.

Mamy wielką przyjemność zaprosić na jazzową odsłonę albumu, w piątek 26 października 2018, o godz. 18.00, do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Wykonawcami koncertu będą jedni z najlepszych muzyków jazzowych w Polsce: Krzysztof Herdzin (fortepian), Maciej Sikała (saksofon sopranowy i tenorowy), Grzegorz Nadolny (kontrabas) oraz Piotr Biskupski (perkusja). Aranżacje utworów wykonał Krzysztof Herdzin. Koncert poprzedzi opowieść Pani profesor Elżbiety Szczurko prezentująca sylwetkę Feliksa Nowowiejskiego, jego twórczość i tło historyczne, w którym żył i tworzył.

***

26 października 2018 (piątek) godz. 18:00

Jazz w Hoffmanie: "Nowowiejski na jazzowo"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji