Artykuły

Wielki Malabar

- Główny temat, który nas interesuje, to przenikanie się biografii i sztuki. Jego ukazaniu służy kolaż literacko-plastyczno-muzyczny z ożywionymi demonami Bacona w roli głównej - mówią twórcy Teatru Malabar Hotel. Na Scenie Przodownik można zobaczyć ich kolejny spektakl

O jednej z najciekawszych niezależnych grup teatralnych zrobiło się głośno w Warszawie dzięki przewrotnej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty" (byliśmy i polecamy szczerze) zrealizowanej w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym. Kolejne przedstawienia wyprzedawano na pniu, a podczas ostatniej edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych retrospektywa Malabar Hotel cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po tym sukcesie grupa, zainteresowana głównie formą, stała się częstym gościem sceny przy ul. Olesińskiej21.

We wrześniu na Scenie Przodownik pojawiło się "Głośniej", tym razem widzów czeka "Bacon" w reżyserii Marcina Bartnikowskiego. Zdobywca grand prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Lalka też człowiek" ukazuje fascynujące życie malarza Francisa Bacona przez pryzmat jego twórczości. Artysta z kawałków swoich dzieł rekonstruuje tu własne obawy, pragnienia, przetwarza wspomnienia. Spektakl grany będzie w sobotę i niedzielę o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji