Artykuły

Litwa. "Żniwa" PTT w Domu Kultury Polskiej w Wilnie

Wilno to kolejna europejska stolica, do której zawita Polski Teatr Tańca w ramach Programu Wieloletniego MDKiN Niepodległa na 2017-2021 oraz programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza "Kulturalne pomosty". 11 października o godz. 19 PTT wystąpi na deskach Domu Kultury Polskiej, mającego na celu organizację życia kulturalnego Polaków - prezentując spektakl "Żniwa".

Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego nawiązuje do cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka, w planach etnograficznym, antropologicznym i filozoficznym. Jego ascetyczna oprawa wizualna splata się z intensywnością doznań muzycznych, płynących z kompozycji pioniera polskiej muzyki elektronicznej Eugeniusza Rudnika i wykonywanych na żywo przez Adama Struga partii wokalnych, czerpiących z polskiej muzyki tradycyjnej. Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 11 października w VEF Culture Palace w Rydze oraz 30 października o godz. 19.00 w A4 - Space for Contemporary Culture w Bratysławie.

Prezentacja "Żniw" współfinansowana jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska (SWP) ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji