Artykuły

Sopot. Monodram Aleksandry Bożek-Muszyńskiej w Boto

Spektakl "Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji" w reżyserii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, to kolejna prezentacja konkursowa w ramach Sopockich Konsekwencji Teatralnych, która odbędzie się 8 października o godz. 18 w Teatrze Boto.

"Drogi widzu,

zamknij oczy,

niech pytanie to wyskoczy

w Twojej głowie,

Daj czas sobie na odpowiedź..."

Punktem wyjścia do pracy nad projektem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? "Przyjdzie na to czas..." śpiewała Violetta Villas i to ona dała temu początek.

Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

---

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem "Mufmi" Anny Piotrowskiej. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo "I know NoThing" na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. Współpracował m.in. z: Rebeccą Lazier ("There Might Be Others"), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim ("Bataille i świt nowych dni"), czy Yoshiko Chumą ("Dead end - Ponderosa").

--

Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

BILETY:

normalny >>> 35 zł

ulgowy (studenci, emeryci, Karta do Kultury, Karta Sopocka, honorowi Dawcy Krwi) >>> 30 zł

studencki artystyczny >>> 20 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji