Artykuły

Poznań. Nowe oblicze Festiwalu Malta

9 dni i nocy, 70 zespołów z Polski, Europy, Ameryki i Afryki, ponad 150 spektakli, wielkie widowiska, parady, kameralne spektakle, teatr dziejący się nie tylko w salach, ale przede wszystkim na placach, dziedzińcach, ulicach, fasadach i dachach budynków - to wszystko złoży się na 16. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

W tym roku festiwal ma nową strukturę - program podzielony został na kategorie tematyczne: teatr, taniec, muzykę i varia. Zupełną nowością jest kategoria debiut. W jej ramach wystąpią wyselekcjonowane zespoły, które nigdy dotąd nie grały na Malcie. Spektakle maltańskich debiutantów oceniać będzie jury, które przyzna główną nagrodę ufundowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Fundację MFT Malta.

Malta rozpocznie się w tym roku prologiem - 28 czerwca, w ramach obchodów 50. rocznicy powstania Poznańskiego Czerwca'56, zostanie pokazane widowisko plenerowe "Czerwiec' 56: Tu się zaczęło" reżyserowane przez Izabelę Cywińską i Jerzego Kalinę z muzyką Jana A. P. Kaczmarka. "Oratorium 1956" zostało skomponowane na zamówienie Władz Miasta Poznania.

Właściwa inauguracja festiwalu to koncert nowojorskich artystów - 30 czerwca po raz pierwszy w Polsce wystąpią Antony & The Johnsons [na zdjęciu], Devendra Banhart, Animal Collective i CocoRosie. W finale również koncert - nad Jeziorem Maltańskim 20-lecie istnienia świętować będzie zespół VooVoo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji