Artykuły

Toruń. Teatr Horzycy rozpoczyna sezon

Oficjalnie rozpoczęliśmy sezon teatralny 2018-2019, którego hasło przewodnie brzmi "Tu w Toruniu!". Tu z Wami. Tu z miastem. Tu z lokalnymi sprawami i historiami - informuje Teatr im. Wilama Horzycy.

Będziemy wsłuchiwać się w rytm miasta, zgłębiać relacje międzyludzkie i stawiać pytania o to, co znajduje się najbliżej nas i tworzy naszą codzienność.

Pierwszą premierą nowego sezonu, która odbędzie się 27 października, jest "Hamlet" Szekspira w reżyserii Pawła Paszty. Kim jest Hamlet? To współczesny bohater Historii, człowiek żyjący pod ogromną presją. W grudniu zapraszamy natomiast na premierę "Dziadka do orzechów" na podstawie E.T.A. Hoffmana w reżyserii Darii Kopiec. Na scenie obok aktorek i aktorów naszego Teatru wystąpią seniorki i seniorzy z Torunia, którzy zmierzą się z tematem relacji pomiędzy marzeniami a śmiercią. Do naszego Teatru przyjedzie także Damian Josef Neć, znany już toruńskiej publiczności z realizacji czytania "Ciemno wszędzie" Pawła Sali. Reżyser przygotuje "Aktorów prowincjonalnych" Agnieszki Holland, w których zgłębi temat biografii oraz indywidualnych historii aktorek i aktorów Teatru Horzycy. Premiera odbędzie się w lutym 2019 r. Kolejny spektakl, którego premiera planowana jest na marzec 2019 r., będzie mocno osadzony w tematyce ważnych dla Torunia spraw i wyreżyseruje go Aneta Groszyńska. W kwietniu zapraszamy na "Mazagan. Miasto" Beniamina Bukowskiego w reżyserii Judyty Berłowskiej. Spektakl wyjdzie poza mury teatru i będzie grany m.in. w prywatnych mieszkaniach, wpisując się w nurt działań site-specific. W sezonie 2018-2019 próby rozpocznie także Maciej Marczewski, który wyreżyseruje "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Premiera zaplanowana jest na wrzesień 2019.

W nowym sezonie będziemy ponownie zapraszać Was do Salonu Poezji i na czytania performatywne. Uruchamiamy także projekt GENERATOR - platformę działań międzyinstytucjonalnych, która ma na celu generowanie twórczego dialogu międzypokoleniowego, zaproszenie młodych widzów do debaty z szacunkiem dla różnorodności poglądów i ze zgodą na różnice zdań. W ramach GENERATORA proponujemy nową formułę spotkań po premierach studenckich. Chcemy spotykać się z Wami na debatach inspirowanych debatami oxfordzkimi.

Zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacyjnej. Zapraszamy Was na warsztaty do spektakli, cykl "Poznaj Teatr", lekcje teatralne, warsztaty dla nauczycieli, projekt Teatr i Rodzina i wiele innych, twórczych działań.

Rozpoczynamy sezon pełni pozytywnej energii, gotowi na wyzwania i intensywną pracę.

Drodzy Widzowie! Bądźcie z nami. Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami i emocjami. Spotykajcie się z nami na spektaklach, wydarzeniach okołoteatralnych, a także przy wspólnym stole podczas Niedzieli w Teatrze.

Rozmawiajmy.

Wspólnie twórzmy nasz Teatr.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji