Artykuły

Włochy. Nagroda dla Warszawskiej Opery Kameralnej za "Armide"

22 sierpnia 2018 roku, w scenerii antycznego Teatro Antico w Taorminie, Alicja Węgorzewska, dyrektor artystyczna Warszawskiej Opery Kameralnej, odebrała nagrodę za spektakl "Armide" wystawiony w listopadzie 2017 roku w Warszawie.

Uroczysta gala odbyła się w X rocznicę śmierci Giuseppe Di Stefano, jednego z najbardziej uwielbianych tenorów w historii opery, partnera legendy opery, Marii Callas. Podczas uroczystego wieczoru, obok Alicji Węgorzewskiej i Warszawskiej Opery Kameralnej nagrodami uhonorowano dyrygenta i kompozytora Ezio Bosso, Marię Dragoni, Ramonę Tullumani, Renato Francesconi i Nicolę Martinucci.

- Czuję się dumna jako Polka, i jako Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej - powiedziała Alicja Węgorzewska. - Ta nagroda pokazuje też, jak WOK z sukcesem wpisuje się w światowe trendy w inscenizacjach operowych. To zasługa realizatorów, artystów, całego zaplecza administracyjnego i technicznego. Ciężka praca całego zespołu. Dziękuję TVP Kultura za rejestrację i emisję spektaklu. To również sukces Telewizji Polskiej.

5 listopada 2017 roku pierwszy raz w historii polskiego teatru operowego, wystawiono w Warszawskiej Operze Kameralnej dzieło Jeana-Batisty Lully - "Armide". Do polskiej prapremiery doszło dzięki współpracy z: Musikfestspiele Potsdam Sanssouci, Innsbrucker Festwochen der Alten Musik oraz Centre de Musique Baroque de Versailles.

Do realizacji spektaklu zaproszono wybitnych realizatorów: dyrygenta Benjamina Bayla (kierownik muzyczny, dyrygent); Dedę Cristinę Colonnę (reżyseria i choreografia) uznawaną za czołową postać w dziedzinie reżyserii spektakli epoki Baroku i Renesansu na świecie. Scenografię, oświetlenie i oprawę multimedialną przygotował Francesco Vitali, zespół taneczny Nordic Baroque Dancers poprowadziła Karin Modigh.

Spektakl został zarejestrowany przez Telewizję Polską (premierowa emisja w TVP Kultura miała miejsce 17 grudnia 2017 roku).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji