Artykuły

Warszawa. Komuna// Warszawa wystąpi w Edynburgu

Gorąco przyjmowany przez publiczność spektakl "Cezary idzie na wojnę" Komuny Warszawa będzie pokazywany dziewięć razy na Festiwalu Fringe w Edynburgu w dniach 16-19 oraz 21-25 sierpnia.

"Cezary idzie na wojnę" to jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu (2017/2018). Reżyser, Cezary Tomaszewski, opowiada swoją biografię rozpisaną na czterech aktorów i pianistkę. Impulsem jest wspomnienie decyzji wojskowej komisji poborowej sprzed lat, lecz jest to jedynie pretekst do przedefiniowania stereotypów męskości. W męskiej szatni "Popołudnie fauna" Niżyńskiego spotyka się z pieśniami Moniuszki, a ćwiczenia aerobowe w rytm wojennej symfonii Szostakowicza stają się queerową rewią.

Spektakl został nagrodzony w kategorii "Zespół" na Festiwalu Boska Komedia w grudniu 2017.

Przedstawienie jest częścią trzyletniego cyklu "Przed wojną/Wojna/Po wojnie" Komuny//Warszawa, opisującego permanentny stan, w jakim znajduje się świat.

Komuna Warszawa to jeden z ważniejszych teatrów niezależnych w Polsce, eksperymentujący na przecięciu sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki. Podejmuje istotne społecznie i politycznie tematy. Prowadzi miejsce na warszawskiej Pradze (Lubelska 30/32), gdzie oprócz autorskich przedstawień i we współpracy z wieloma kuratorami prezentuje produkcje i prace zapraszanych artystów, zderzając najmłodsze pokolenia z dojrzałymi artystami otwartymi na nowe tematy i podejścia do sztuki.

16-19 i 21-25 sierpnia, godz. 19.00

Army @ The Fringe in Association with Summerhall

Venue 210, 89 East Claremont Street, EH7 4HU

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji