Artykuły

Kalisz. "Kamień i popioły" u Bogusławskiego

W piątek 29 czerwca odbędzie się ostatnia premiera sezonu - "Kamień i popioły" Daniela Danisa w reż. Michała Grzybowskiego. Na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy czwórkę aktorów z kaliskiego zespołu.

We wzruszającym dramacie kanadyjskiego pisarza Daniela Danisa poetycki język kontrastuje z brutalnością życia. "Kamień i popioły" to historia kryminalna, która równocześnie opowiada o poszukiwaniu najgłębszego sensu egzystencji, o poszukiwaniu szczęścia, o samotności, okrucieństwie i tragedii uczuć.

Po tragicznej śmierci żony Clermont i jego córka Pascale przeprowadzają się do małego miasteczka w poszukiwaniu zapomnienia. Trzymają się na uboczu prowincjonalnego życia, do czasu aż poznają Shirley - bibliotekarkę i przywódczynię lokalnego gangu. Shirley zakochuje się w Clermont, ale szaleńczo przywiązany do niej Jajco nie może się z tym pogodzić. Widmo tragicznej historii przyciąga czwórkę bohaterów, aby wyjawić ich sekrety i głęboko ukryte lęki. Zdrada, przemoc, ból i wściekłość rodzone z miłości całkowicie zmieniają ich zawikłane życie.

Na Scenie Kameralnej wystąpią Agnieszka Dulęba-Kasza, Aleksandra Pałka, Jakub Łopatka i Michał Wierzbowski.

Reżyser spektaklu Michał Grzybowski od 2007 r. jest aktorem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Jest reżyserem niezależnych filmów "Non Sono Pronto" (nagroda na FPFF w Gdyni w 2010 roku w Konkursie Kina Niezależnego) oraz "Śmierć w teatrze" w 2012. W 2013 roku ukończył Kurs Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy, a w 2014 wyreżyserował współprodukowany przez Wajda Studio oraz Studio Munka film pt. "Hitler w operze", który był nagradzany i pokazywany na wielu festiwalach filmowych na świecie. "Kamień i popioły" to kolejna realizacja w teatrze po "Kłamstwie" Floriana Zellera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Scenografię przygotowuje Tomasz Walesiak, światło - Edgar de Poray.

Bilety na prawie wszystkie pokazy do końca sezonu są już wyprzedane. Spektakl powróci na deski Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po przerwie wakacyjnej - 20 września.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji