Artykuły

Wrocław. Capitol kończy sezon

Pełna widownia i 137 tys. widzów i gości, cztery premiery - taki był mijający sezon w Teatrze Muzycznym Capitol.

Pierwszą premierą mijającego sezonu, i pierwszą szekspirowską realizacją w historii Capitolu, był "Makbet" (na zdjęciu)- spektakl Agaty Dudy-Gracz. "Makbeta" zagraliśmy 29 razy, obejrzało go przeszło 19 tys. widzów (frekwencja ponad 92%).

Spektakl jest w ścisłym finale konkursu o Złotego Yoricka - główną nagrodę Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, na który co roku przyjeżdżają najlepsze spektakle i najwybitniejsi twórcy teatru z całego świata. W tym roku spośród 16 zgłoszonych do konkursu spektakli w finale znalazły się tylko dwa, oba z Wrocławia: nasz "Makbet" i "Hamlet - komentarz" Teatru Pieśń Kozła. W Gdańsku zagramy 4 sierpnia.

Premiery i frekwencja

W mijającym sezonie Capitol odwiedziło 137 tys. widzów i gości, w tym ponad 96 tys. widzów obejrzało nasze spektakle repertuarowe (frekwencja 90%), a 14 tys. - koncerty na 39. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (frekwencja 94,8%).

Na dużej Scenie wznowiliśmy "Frankensteina" Wojciecha Kościelniaka, na Scenie Restauracja można było zobaczyć dwie premiery: "Tu mówi Elektra" Marzeny Sadochy i Karoliny Micuły- o przemocy wobec kobiet, i "Czystkę" Przemysława Wojcieszka w reż. Pawła Palcata - o intelektualistach wobec reżimu Erdogana w Turcji.

Kończymy już cykl kabaretowych "Pioscenek" Ścibora Szpaka - w nowym sezonie na Scenę Ciśnień powróci Nut Ferment, telewizyjny program muzyczny na żywo, prowadzony przez Konrada Imielę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji