Artykuły

Bydgoszcz. Dyrektor Gajdzis podsumowuje swój pierwszy sezon

Mija właśnie pierwszy sezon artystyczny Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod wodzą Łukasza Gajdzisa. - Nasz teatr jest otwarty dla wszystkich - mówi. - Repertuar był bardzo zróżnicowany.

Ponad 30 tysięcy widzów - tylu odwiedziło Teatr Polski w Bydgoszczy w czasie kończącego się właśnie sezonu artystycznego 2017/2018. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku - mówi Łukasz Gajdzis [na zdjęciu], który od jesieni ubiegłego roku jest dyrektorem jedynej na razie bydgoskiej sceny. - Od początku naszym założeniem było jak największe otwarcie teatru dla każdego widza. Ta frekwencja pokazuje, że to się sprawdza.

30 tysięcy to jednak jeszcze nie jest całkowita liczba widzów, ponieważ przed nami ostatnia przed wakacjami premiera - już dziś o godz. 17 bydgoska scena zaprezentuje "Kopciuszka" wg Joela Pommerata w reżyserii Gajdzisa, w którym jedną z głównych ról gra znana aktorka Katarzyna Figura.

Ten spektakl (będzie grany jeszcze w piątek, sobotę i niedzielę) będzie szóstą premierową propozycją Teatru Polskiego w tym sezonie.

A co mogliśmy oglądać na deskach teatru wcześniej? Mijający sezon zaczął się od "Beksińskich" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, inspirowanych książką Magdaleny Grzebałkowskiej. Później widzieliśmy jeszcze "Komedię omyłek" w reż. Jeana-Philippe'a Salerio, "Marię Antoninę. Ślad Królowej" Wojciecha Farugi, "Balladynę. Wojnę wewnętrzną" Justyny Łagowskiej oraz "Sprzedawców bajek" Jakuba Krofty do tekstu Marii Wojtyszko.

- Repertuar był bardzo zróżnicowany - mówi Gajdzis. - Dodatkowo mieliśmy w tym sezonie sporo spektakli gościnnych, m.in. "Robinsona Crusoe" Baja Pomorskiego, "Milczenie syren" czy spektakl "Ewelina płacze", z którym przyjechał tu TR Warszawa. Teatr realizował też sporo działań edukacyjnych, takich jak choćby premiery studenckie, belferskie, warsztaty.

Sezon się kończy, ale zespół teatru już pracuje nad kolejnym. - We wrześniu zaprosimy widzów aż na trzy premiery - mówi Gajdzis, ale szczegółów na razie nie chce zdradzać. - Dopinamy już także program najbliższego Festiwalu Prapremier.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji