Artykuły

"Wszystko w rodzinie"

Właśnie trwają w płockim teatrze próby do komedii Raya Cooneya "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Wojciecha Pokory, który na miesiąc wraz z żoną Hanną przeprowadził się do Płocka.

- Rzecz dzieje się w środowisku lekarskim. Jeśli przyjdą lekarze, będą się dobrze bawić - zapowiada reżyser. Jego zdaniem sztuki Cooneya warto oglądać, bo to znakomite komedie; zapewniają wspaniały relaks i oderwanie się od problemów dnia codziennego. A jak doszło do płockiej realizacji? - Dwa lata temu robiłem w Płocku "Okno na parlament" Cooneya. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, więc kiedy dyrektor teatru Marek Mokrowiecki poprosił, żebym zrobił coś jeszcze, zaproponowałem "Wszystko w rodzinie" - mówi Wojciech Pokora.

Scenografię zrobił Marian Fiszer, a muzycznie sztukę opracował Krzysztof Wierzbicki.

W przedstawieniu, którego premiera odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18, wystąpią: Henryk Błażejczyk, Henryk Jóźwiak, Karol Suszka, Grażyna Zielińska, Zdzisława Bielecka-Piórkowska, Barbara Misiun, Zbigniew Płoszaj, Cezary Kapliński, Jerzy Bielecki, Magda Bogdan, Krystyna Michel, Szymon Cempura.

A 18 maja o godz. 11 teatr zapowiada wznowienie "Przygód Koziołka Matołka".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji