Artykuły

Poznań. Gwiazdy w charytatywnej akcji "Dzieci Tańca"

Lekcje tańca, wizyty na planach zdjęciowych, kolacje z gwiazdami i wiele więcej można wylicytować w trwającej do 11 czerwca akcji "Dzieci Tańca". Dochód zostanie w całości przeznaczony na stypendia artystyczne dla utalentowanych dzieci ze środowisk zagrożonych.

Akcję wsparły gwiazdy polskiego tańca i ekranu, w tym m.in.: Katarzyna Bujakiewicz, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Krystyna Mazurówna, Leszek Stanek i Ewa Woyciechowska. Licytacja przedmiotów, wyjść na różne wydarzenia, czy szkoleń zadeklarowanych przekazanych przez ambasadorów akcji potrwa do 11 czerwca. Każdy może wziąć w niej udział za pośrednictwem strony: dziecitanca.pl. Do wylicytowania są np.: zajęcia z tańca współczesnego pod okiem Andrzeja Adamczaka, zaproszenie na spektakle Teatru Muzycznego w Poznaniu - "Madagaskar" i "Nine", czy dzień na planie filmowym z Mateuszem Damięckim.

Dla młodych talentów

- Taniec jest doskonałym narzędziem niwelowania różnic społecznych, szansą rozwoju dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk. Akcją "Dzieci Tańca" chcemy wesprzeć te młode talenty, które z powodów niezależnych od nich mają utrudniony start. Stypendia artystyczne zapewnią im możliwość rozwijania pasji pod okiem ekspertów, a w dalszej perspektywie dostęp do kształcenia wyższego - mówi Beata Książkiewicz, pomysłodawczyni akcji, prezes Fundacji Foueté.

Stypendyści Akcji "Dzieci Tańca" zostaną wyłonieni podczas warsztatów tanecznych, które odbędą się w sierpniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji