Artykuły

Szczecin. Katowicki spektakl podwójnym zwycięzcą KONTRAPUNKTU

Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności 53 PTMF Kontrapunkt 2018 otrzymuje spektakl "Spójrz na mnie" w reżyserii Adama Ziajskiego z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Szczegółowe zestawienie wyników głosowania:

1. Spójrz na mnie - 9,57*

2. Plan B for Utopia - 8,87

3. Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu - 8,59

4. Birdie - 8,02

5. Sienkiewicz Superstar - 7,98

6. Henrietta Lacks - 7,80

7. Cezary idzie na wojnę - 7,60

8. Towar - 7,00

9. Shall We Dance - 6,96

10. Ku Klux Klan. W krainie miłości - 6,39

* suma ważona średniej ocen przedstawienia i z głosów z plebiscytu końcowego

***

WERDYKT JURY

53 PTMF KONTRAPUNKT 2018

Jury 53 Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2018 w składzie:

- Magda Grudzińska

- Monika Strzępka

- Jacek Wakar

po obejrzeniu w dniach 26-30 maja 2018 dziesięciu spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA GŁÓWNA JURY w wysokości 10 000 zł, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin

dla Adama Ziajskiego oraz wykonawców spektaklu "Spójrz na mnie" z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach: Mieczysława Bąka, Aleksandry Fielek, Grzegorza Kani, Anny Machoń, Izabeli Mrochen, Michała Piotrowskiego, Aliny Słowik wraz z Korą oraz Mikołaja Wierzbickiego - za podjęcie ważnego społecznie tematu w wyjątkowej artystycznie formie i osiągnięcie równowagi między wizją reżysera a podmiotowością zespołu aktorskiego.

NAGRODA RADY MIASTA SZCZECIN w wysokości 5 000 zł dla twórców spektaklu "Henrietta Lacks" z Nowego Teatru w Warszawie: Anny Smolar, Marty Malikowskiej, Macieja Pesty, Sonii Roszczuk oraz Jana Sobolewskiego, za skuteczne przełożenie na język teatru zagadnień należących do świata nauki i stworzenie wywołującego emocje przedstawienia.

NAGRODA IM. KAZIMIERZA KRZANOWSKIEGO w wysokości 3 000 zł dla twórców spektaklu "Birdie" z Agrupación Seor Serrano w Barcelonie: lexa Serrano, Paua Palaciosa, Ferrana Dordala - za uczynienie z technologii narzędzia do pokazania człowieka.

Dwa równorzędne WYRÓŻNIENIA w wysokości 2000 zł każde:

- dla Filipa Perkowskiego za role w spektaklu "Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)" Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu za silną obecność sceniczną zbudowaną oszczędnymi środkami

- dla Jana Czaplińskiego, autora tekstu "Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)" za ironiczne, ale nie prześmiewcze, prześwietlenie narodowego mitu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji