Artykuły

Lublin. Antonina Campi Opera Masterclass w Centrum Spotkania Kultur

Centrum Spotkania Kultur oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają 21-26 maja na warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass.

Podczas wydarzenia odbędą się zajęcia indywidualne ze śpiewu, poprowadzą je: urodzona w Lublinie Ewa Vesin (na zdjęciu), która jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Konkursu Wokalnego i Masterclass, znana melomanom całego świata Małgorzata Walewska oraz znakomity baryton i nauczyciel śpiewu Marcel Boone. Zajęcia zespołowe prowadzić będzie Adi Bar - młody dyrygent urodzony w Izraelu, współpracujący z teatrami operowymi w Niemczech i Polsce. Uczestników i pedagogów wpierać będą uznani akompaniatorzy i korepetytorzy solistów: Justyna Skoczek, Tatiana Dranchuk, Olga Tsymbaluk, Tomasz Pawłowski, Mischa Kozłowski.

Wydarzenie ważne jest również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: w ramach Masterclass zaplanowano bowiem udział najlepszych uczniów lubelskich szkół muzycznych w wybranych zajęciach z pedagogami wokalnymi. Zorganizowane zostaną również otwarte dla publiczności wykłady i lekcje pokazowe.

26 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na koncert galowy Antonina Campi Opera Masterclass. W programie koncertu znajdą się arie przygotowane przez uczestników kursów mistrzowskich i utwory wykonywane przez orkiestrę oraz uczniów klasy śpiewu lubelskich szkół muzycznych. Bilety na Galę w cenie 5 zł do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.

Całe wydarzenie wpisuje się również w promocję kultury polskiej i Lubelszczyny na arenie międzynarodowej poprzez konsekwentne przywracanie pamięci o patronce Konkursu Wokalnego i Masterclass - Antoniny Campi z Miklaszewiczów, urodzonej w Lublinie śpiewaczki, pierwszej polskiej gwiazdy europejskich scen operowych.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji